fbpx

4 nejlepší japonské závoďáky všech dob

Historie japonských závodních aut v sobě skrývá mnoho pokladů. My jsme pro vás vybrali čtyři největší lahůdky mezi nimi. Jde o legendy okruhů, rally i ekologie.

Zajímavosti

Written by:


Japonsko patří od nepaměti mezi automobilové velmoce. Tamní přesní inženýři se zaměřují na nejmenší detaily a vytvářejí produkty, které jsou praktický a do detailu promyšlené. O to překvapivější je, že z této země pochází tolik krvežíznivých závodních aut. Podívejte se na náš výběr toho nejlepšího z Japonska.

1​: 1995 TOYOTA SUPRA JGTC 

The Legend Of The Castrol TOM's Supra – dailysportscar.com

Japonský šampionát Grand Touring Car Championship (JGTC) (dnes znám jako Super GT) je zodpovědný za vznik několika z nejzajímavějších závodních aut, které motoristický sport kdy viděl.

Toyota Supra JGTC debutovala na začátku sezóny 1995. Byla navržena tak, aby porazila, v té době úřadující, Nissan Skyline. A fungovalo to! Supra se do historie zapsala jako legenda nejen japonského motoristického sportu, ale i celosvětového.

Mimochodem, to auto vypadá pořád skvěle!

2: 1995 S​UBARU IMPREZA WRC

Subaru Impreza WRC - Catalunya 1995 | Sebastián Torres | Flickr

Spojení dvou legend. Subaru Impreza z roku 1995 je vyryta ve vzpomínkách všech fanoušků motoristického sportu ve pojení s dokonalým řidičským uměním Colina McRae .

Z osmi podniků mistrovství světa v Rally v sezóně 1995 vyhrála Impreza 5 z nich. Ještě aby ne. Tým byl složen z z trojice jezdců z McRae, Carlos Sainz a Richard Burns. Ještě teď máme husí kůži, když ty jména čteme.

  GALERIE: Toyota NCSV - avantgardní kombi ve stylu kupé

Nejznámějším okamžikem této sezóny byla brilantní jízda McRae v rally ve Walesu. Tehdy jsme byli svědky opravdového umění, kdy se Impreza v McReaových rukou změnila ve štětec a klikaté silničky Walesu v plátno.

3​: 1990 NISSAN SKYLINE GT-R R32 GROUP A (CALSONIC)

Calsonic Nissan Skyline GT-R (R32) #VolkswagenR32 | 日産 gtr, 日産 ...

Hráli jste někdy jakoukoli hru ze série Gran Turismo? Pak určitě rozpoznáváte Nissan Skyline GT-R R32 Groupe A. Tenhle naštvaný Nissan pořád vypadá jako stoprocentní automobilová pornografie.

Krom skvělého vzhledu byl ale také velmi rychlý. S využitím 2,8-litrového řadového šestiválce a systému pohonu všech kol, které by trápilo většinu supercarů, Skyline nenašel přemožitele 4 dlouhé sezóny.

4​: 2019 TOYOTA PRIUS GT300

Toyota's Mid-Engined Prius GT To Retire After Super GT Finale At ...

Překvapení! Zajímavé, co? Ano, je to závodní auto. A ano, je to Prius.

Auto, které se nejčastěji pohybuje mezi kancelářemi, fitness centry a prodejnami bio-potravin.

Tohle je ale jiný Prius. Je postaven pro závodní třídu GT300 Super GT. Pohání ho motor V8 z Lexus RCF a upravený hybridní systém. Za zmínku stojí i jeho absurdně velké křídlo. Stručně řečeno, jedná se o V8 Prius, s křídlem, které jsme kreslili autům ve školní družině.

  TOP10: Nejlepší televizní reklamy Peugeotu

Mimochodem, nedávno Toyota podobně upravila i crossover C-HR.

Ti Japonci jsou šílení, co?

Reklamy