fbpx

5 úžasných aut, která nás v roce 2017 opustila

Zajímavosti

Written by:

Na začátku nového roku patří ohlédnutí za rokem minulým a jeho zhodnocení. Zatímco všichni si připomínají ta nejlepší auta, kterých jsme se v roce 2017 dočkali, my se podíváme na skvělá auta, která nás v roce 2017 opustila.

DODGE VIPER

Jednoznačně nejdiskutovanějším odchodem z automobilového světa bylo ukončení výroby drsného amerického sporťáku se zmijí ve znaku. Dodge Viper byl ve výrobě od roku 1992. Poslední kus sjel z výrobního pásu 31. srpna loňského roku. K ukončení výroby došlo z důvodu neuspokojivých prodejních čísel.

SUBARU WRX STI

Bohužel, v průběhu loňského listopadu se potvrdilo to, o čem se dlouho spekulovalo. Kultovní WRX STI bude opravdu oficiálně staženo z evropského trhu. Důvodem jsou přísné emisní normy Euro 6b, které nedokáže výkonný 2,5litrový přeplňovaný čtyřválec dodržovat. K objednání bude WRX STI ještě do konce léta, pak se objednávky v Evropě uzavřou.

OPEL INSIGNIA OPC

Opel v loňském roce na trh přišel s novou generací Insignie, která patří mezi tradiční soupeře Passatu a Superbu ve střední třídě. Nedávno po odhalení civilní verze Opel odhalil i ostrou verzi. Ta vyměnila přídomek OPC za GSi, který Opel používal v minulosti. Největší změnou je ale fakt, že Němci nahradili 2,6 litrový vidlicový šestiválec dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem.

  TOP10: Nejlepší televizní reklamy Peugeotu

FORD FIESTA ST

Dobře, tohle může být trochu zmatečné. Samozřejmě, že Fiesta ST nás neopouštím v pravém slova smyslu. Její současné verze ale bude nahrazena přeplňovanou verzí s možností vypínání válců a elektronicky vytvářeným zvukem motoru, který bude přes repráky vysílán do kabiny. To nezní už moc jako Fiesta ST co?

SUZUKI SWIFT SPORT

Opět tu máme stejný případ jako v případě Fiesty ST. Suzuki Swift Sport patří mezi jeden z nejoblíbenějších malých hothatchů. I na tohoto malého Japonce dolehla vlna downsizingu. Původní atmosférický motor byl nahrazen oturbenou čtrnáctistovkou o výkonu 140 koní. Svět tak přišel o další hothatch s atmosférickým motorem.

 

Reklamy