fbpx

6 ikonických aut, o která jsme přišli v roce 2019

Zajímavosti

Written by:


Dámy a pánové, prosíme o chvilku ticha. Spousta skvělých aut, která jsme dlouhá léta oddaně milovali se s námi s příchodem roku 2020 nadobro loučí.

6. Smart Fortwo

Smart Fortwo byl a je považován za revolucionáře. Když byl uveden na trh v roce 1998, byl oceněn za jeho malou velikost. Na Fortwo svět se nahlížel jako na duchovního nástupce původního Mini, nebo Fiatu 500. Ani tato chvála nemohla ale Fortwo zachránit, protože Smartova mateřská společnost, Mercedes, se rozhodla malé městské auto ponechat historii. Naštěstí pro nás Evropany je naplánována elektrická verze.

5. Volkswagen Golf R

Golf R byl vždy zastíněn svým slavnějším a populárnějším bratrem Golfem GTi. Golf R přišel na scénu v roce 2012 s 256 koňskými silami ze čtyřválcového motoru. To je dost na to, aby překonal zmíněné GTi, a dokonce prohnal další sportovní auta. Nicméně, GTi je obecně považován za nejlepší Golf z hlediska zážitku z řízení. Ačkoli byl tedy Golf R výkonnější a snad i lepší z hlediska jízdních vlastností, nikdy nemohl porazit reputaci GTi. Tváří v tvář klesajícím prodejům a politice odklonu od benzínových motorů VW potvrdil odchod Golfu R začátkem tohoto roku a dal jasně najevo, že pokud by se měl vrátit, byl by poháněn elektrickým motorem, protože VW se nadále posouvá směrem ke 100% elektromobilitě.

  Rozhovor s Zdeňkem Fišákem o Volkswagen Festu

4. Corvette C7

Už od svého uvedení v roce 2014 přivedla C7 Corvette americké sportovní vozy na úroveň svých sofistikovanějších evropských soupeřů. Poté, co skvělý Stingray zachránil Corvette před ošklivým koncem, který potkal jiné GM značky, jako jsou Pontiac a Oldsmobile. Generace C7 byla, jak se zdá poslední Corvette s klasickou koncepcí – zadní pohon, motor vpředu. Namísto toho se nyní Corvette soustředí na koncepci evropských supersportů s motorem uprostřed.

3. Mercedes AMG C 63

Přestože byl Mercedes AMG C 63 facelifován teprve nedávno, zdá se, že Mercedesu již nezapadá do koncepce. Začátkem roku 2019 byl totiž AMG C 63 vyřazen z výroby. Po uvedení na trh v roce 2013 Mercedes zabalil dvakrát přeplňovaný motor 5,5 litru V8, s ohromujícím výkonem 537 koňských sil do elegantního malého kupé a kabrioletu a my jsme ho milovali! Po smrti SL 65 bylo však bylo jasné, že SL 63 dlouho naživu nepřežije.

2. Jaguar XJ

Ztělesněním výkonných britských sedanů na půl století byl Jaguar XJ. Na britských ostrovech, ale i v dalších zemích byl Jaguar XJ jasnou volbou předsedů vlád, vedoucích manažerů a gangsterů na dlouhých 50 let. V moderním světě však prostě není místo pro velký seden s obrovským benzínovým motorem. Jaguar proto zastavil výrobu XJ, aby vytvořil prostor pro novou plně elektrického nástupce, kterého Jaguar plánuje představit v roce 2020.

  Volkswagen e-Golf se stává ekologickým autem roku 2018

1. Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C, vůz, který zachránil značku Alfa Romeo. Jednoznačně jde o jedno z nejlépe vypadajících vozů minulé dekády. S ohledem na rychle se snižující prodej a klesající poptávku Alfa letos zastavila výrobu 4C, aby vytvořila prostor a více se soustředila na své současné modely, jako jsou Stelvio a Giulia.

Reklamy