fbpx

Abarth 595 a 695: modernizace pro rok 2023

Novinky

Written by:

Dvorní úpravce fiatu se po ukončení výroby modelu 124 opět soustředí jen na nejmenší „pětistovku“. Abarth 595 a 695 se v příštím roce dočká hned několika zajímavých změn. Běžný motorista je nepozná, zákazník bezpochyby ocení!

Abarth oznámil některé změny ve své modelové řadě pro modelový rok 2023. Poprvé automobilka nabízí pro své vozy oranžové závodní lakování. Vznikl kombinací ikonických barev značky, žluté a červené – obě se nacházejí na odznaku škorpiona.

Ještě důležitější je, že tato specifická barva vzdává hold historickému spojení vozů Abarth a limitované edice Fiat 131 Racing Volumetrico Abarth s livrejí Orange Racing 255.

Oranžová závodní livrej je nyní k dispozici jako barevná varianta pro oba modely Abarth 595 a 695 pro modelový rok 2023.

Rychlé auto = rychlé nakupování

Kromě nového zbarvení Abarth také přepracoval strukturu nákupu, aby byla jednodušší a přehlednější. Můžete si vybrat mezi dvěma „dušemi“, konkrétně mezi Turismo nebo Competizione. Addio Esseesse, musíme říct třetí verzi, pro kterou už nebude od patnáctého roku výroby místo.

  Renault 4 Concept: Půjde o elektromobil pro dobrodruhy?

Turismo se přiklání ke stylu a pohodlí a nabízí černá kožená sedadla, sadu 17palcových litých kol Turismo a odznak Turismo. Zatímco ti, kteří se rozhodnou pro Competizione, získají prvky odpovídající sportovnímu výkonu, včetně sedadel Sabelt Carbon, sady 17palcových kol z lehkých slitin Competizione, diferenciálu s omezenou svorností a odznaku Competizione.

Poté vás Abarth vyzve k výběru dvou paketů, kterými sestavu doplníte. Paket Tech zaujme zákazníky 7palcovou navigací a automatickou klimatizací.

Naproti tomu paket Comfort je podle Abarthu určen pro zákazníky, kteří hledají prémiové prvky. Jeho součástí je audiosystém Beats a xenonové světlomety.

Nezáleží na tom, jestli zvolíte Abarth 595 nebo 695 anebo zda máte radši kabriolet nebo hatchback. Výkonnější 695 ještě přihodí výfuk Record Monza Sovrapposto a brzdy Brembo.

Abarth F595: kapesní raketa dostala novou edici

Historické okénko

Pro drsné tratě vznikla roku 1976 pětiset kusová homologační série dvoudveřových vozů Fiat 131 Abarth. Nezávisle zavěšená zadní kola roztáčel dvouvačkový dvoulitr DOHC s nepřímým vstřikováním Kugelfischer a výkonem 140 koní (103 kW).

  Nový Abarth 500e: kapesní raketa v elektrice!
Fiat 131 Abarth; zdroj Simone Necco
Reklamy