fbpx

Alpina B5 GT: Stále toužíte po M5 kombi? Tady je!

BMW Alpina B5 GT je nový, limitovaný model dnes již přidružené tuningové firmy. Model B5 GT, který je k dispozici jako sedan nebo kombi, má také nejvýkonnější motor Alpina.

Novinky

Written by:

Kdo snil o BMW M5 s praktickou karosérií kombi, bohužel nikdy nedostal přesně to, oč žádal. Až nyní se však díky produkci Alpina může dostat k pomyslnému snu oklikou. Alpina vyrobí limitovaný model B5 GT jak s tří prostorovou karosérií, tak s karosérií kombi. Hodnoty, ke kterým se „limitka“ dostává v dost ohledech totiž tu M5 dokonce překonávají! Správný a celý název je BMW Alpina B5 GT, jelikož si BMW před nějakým časem úpravce přivlastnilo.

BMW 5 přijíždí v modernizované podobě | AutoZoom (auto-zoom.cz)

To nejdůležitější na začátek

Nové B5 GT je vybaveno dvakrát přeplňovaným motorem BMW V8 o objemu 4,4 litru, který poskytuje výkon 634 koní (466 kilowattů) a točivý moment 850 newtonmetrů. Alpina přidala průtokově optimalizované sací potrubí a tlumič výfuku a zároveň aktualizovala software motoru a plnicí tlak. Jeho výkon je o 9 koní (6 kW) a 100 Nm vyšší než sériový výkon motoru.

VIDEO: BMW předvedlo nejdelší drift na světě – 374 km bokem! | AutoZoom (auto-zoom.cz)

Vyladěný sedan řady 5 dokáže zrychlit na 100 km/h za méně než 3,4 sekundy a zároveň je na cestě k maximální rychlosti 330 km/h. Kombi potřebuje k dokončení sprintu méně než 3,6 sekundy a dokáže zrychlit na více než 322 km/h. Alpina směruje výkon přes modernizovanou osmistupňovou automatickou převodovku, brzdnou sílu zajišťují čtyřpístkové brzdy Brembo s 15,5palcovými rotory vpředu a 15,7palcovými vzadu.

  Sportovní náčiní s názvem Acura TLX

Na první pohled Alpina

Alpina B5 GT ve standardních modrých nebo zelených barvách exteriéru. Úpravce je doplní také o šest speciálních odstínů: Arctic Race Blue, Petrol Mica, Verde British Racing, Chalk, Imola Red a Daytona Violet.

Ze zadní části vyčnívají dvě dvojité koncovky výfuku, které jsou potaženy nitridem titanu a mají černou povrchovou úpravu. Alpina nabízí model B5 GT s 20palcovými koly Classic s 20paprskovým designem a povrchovou úpravou výhradně v barvě Marron Volciano.

Nová Alpina XB7: odhaluje technické parametry a ceny | AutoZoom (auto-zoom.cz)

Uvnitř je standardem kůže Nappa. Alpina ale nabízí řadu individualizací. K nim patří kůže Merino a četné možnosti čalounění a dalších vylepšení interiéru, jako je například obložení z jemného dřeva Alpina Walnut Anthracite. Tuner také nabízí model s čalouněním na zakázku, které je k dispozici v omezeném počtu kusů a přidává lépe čalouněná sportovní sedadla s povrchovou úpravou černou kůží Dakota s černými výplněmi sedadel z Alcantary, modrými akcenty a označením Alpina.

BMW Alpina B5 GT

Obrázek 1 z 22

Známe i ceny!

Jak je zřejmé z galerie, jedná se o model pro velmi málo zákazníků. Pro celý svět je vymezený počet pouhých 250 kusů! BMW Alpina B5 GT si můžete objednat již nyní. Dodávky začínají v červenci letošního roku.

  Oslavy 50 let BMW M: Tolik dárků nikdo nečekal

Alpina B4 Gran Coupe: JDM edice pouze pro vyvolené | AutoZoom (auto-zoom.cz)

Zatímco si dnes za M5 v základu zákazník musí nachystat minimálně 3 408 600 korun, cena B5 GT začíná na 145 500 eurech (v přepočtu 3 470 90 korun). To bylo o sedanech. Jelikož kombi nemá konkurenci z vlastní stáje lze mu těch požadovaných 148 500 eur odpustit (3 542 467 Kč). Uveřejněné ceny jsou ale pro německý trh a navíc jsou bez započtení daní. Na české oficiální stránce Alpina si lze zatím prohlédnout jen model B5 S.

Bojte se Mercedes-AMG E63 S Performace a Audi RS6, konečně máte také mnichovského konkurenta!

Reklamy