fbpx

BMW 5 přijíždí v modernizované podobě

BMW řady 5 přichází na trh ve své omlazené verzi. Do boje s modernizovanou třídou E nebo A6 vsází moderní technologie a agresivnější design.

Novinky

Written by:


Fotky odmaskovaného BMW řady 5 jsme si mohli prohlédnout na uniklých fotografiích kolujících po internetu. Dnes ovšem tu máme světovou premiéru tohoto modelu.

Pro BMW se samozřejmě jedná o velmi důležitý model. Vždyť historie modelu začíná už v roce 1972 s první generací E12. Současné generace G30/G31 se prodalo od uvedení na trh roku 2017 přes 600 000. Ve verzi M se dokonce zapsala do Guinnessovy knihy rekordů.

Design

Facelift, jak je u BMW zvykem se nejvíce dotkl přední části vozu. Úprava předních světlometů přináší nový design podpisu ve tvaru „L“. Standartní LED světlomety, doplní volitelné plně adaptivní LED světlomety s maticovou funkcí a novinkou je zde použití laserových světel bez ohledu na zvolenou motorizaci. Vůz má tak zcela jiný vzhled masky a je tedy na první pohled rozeznatelný od starší verze. Zde zvětšené ledvinky však svou velikostí nevzbudí takovou pozornost jako u faceliftu větší BMW 7. Vzadu se jedná spíše o evoluci. Tvar světlometů byl zachován, změnila se však grafika se zatmavenou částí. Nové jsou samozřejmě i oba nárazníky přidávající možnost lepšího obtékání vzduchu a na zadní části doplněné lichoběžníkovými koncovkami výfuku.

  BMW světu představilo svou novou elektrickou formuli
BMW 5

Výbava

Výbavu bude tvořit Sport line, Luxury line a M Sport, které dostaly nová kola z lehkých slitin pro každou výbavu jiné. V rámci faceliftu dostala také nové odstíny Bernina Grey Amber Effect, Phytonic Blue nebo odstíny Aventurine Red a Tanzanite Blue. Premiéru tvoří také nová 20“ kola BMW Individual Air Performance Wheels, která mají zlepšit obtékání vzduchu a snížení spotřeby.

Motorizace

Motorizace plní přísnou emisní normu EURO 6d-TEMP. Nutná byla tak kompletní zástavba 48 V mild-hybridního systému. BMW dostane vedle zážehových a naftových jednotek také plug-in hybrid. Vedle čtyřválce 530e o výkonu 185 kW bude k dispozici šestiválcový plug-in hybrid 545e xDrive. Varianta o výkonu 394 koní bude k dostání na podzim letošního roku.

Nejvýkonější varianta M550i xDrive nově dosahuje výkonu 390 kW což je 523 koní. Tato varianta se vyznačuje barvou Cerium Gray, zvláštním vzorovým písmem a ozdobami Shadow Line. Brzdové třmeny lze vybrat buď v červené nebo modré barvě. K oslavě vstupu modernizace na trh uvádí BMW sérii M Sport Edition s 20“ koly Air Performance, doplněné o Shadowline v kombinaci s šedivou barvou Donington.

  Číslo 5 žije! Renault 5 Turbo půjde opět koupit!

Interiér

Modernizace řady 5 přináší nové obkladové materiály v interiéru. Nová verze infotainmentu bude zobrazována přes až 12,3“ displej. Nové jsou též mapy umožňující rychlejší zadávání cílů. Multimediální systém komunikuje s vaším mobilem pomocí Android Auto a Apple CarPlay. Přes váš mobil lze ovládat auto pomocí digitálního klíče.

Bezpečnost

Na bezpečnost budou nově dohlížet systémy jako varování před vybočením z jízdního pruhu s funkcí návratu z jízdního pruhu, část systému Driving Assistant a Active Navigation and asistent pro změnu jízdního pruhu nebo vylepšený asistent parkování.

Na trh dorazí již v červenci tohoto roku. Ceny však ještě nejsou známy.

Reklamy