fbpx

BMW světu představilo svou novou elektrickou formuli

Zajímavosti

Written by:


„BMW iFE.18 pro BMW iNEXT“: tento nápis má na sobě nový závodní vůz BMW i Motorsport, určený pro mistrovství světa ABB FIA Formula E Championship. Tento vůz se poprvé ukázal v prostorách centra BMW a MINI Driving Academy v Maisachu nedaleko Mnichova. K jeho pohonu je připraven zcela nově vyvinutý motor BMW, který byl navržen přímo pro tento druh automobilových závodů. Vznikl na základě intenzivní spolupráce inženýrů BMW i z oddělen sériové produkce a techniků BMW Motorsport. Za volant prvního elektrického závodního vozu BMW Group usedl Tom Blomquist (GB).

  VIDEO: BMW předvedlo nejdelší drift na světě - 374 km bokem!

„BMW iFE.18 je pro naši společnost přelomovým vozem,“ vysvětluje Jens Marquardt. „Po měsících vzájemné spolupráce inženýrů z divize sériových a závodních vozů nyní sledujeme výsledek jejich práce v akci. Projekt Formula E představuje nejintenzivnější přenos technologií mezi oddělením sériových a závodních vozů. Každý, kdo se do vývoje zapojil, přinesl svůj díl do života přístupu označovaného ‚TechLab for BMW i‘. Již nyní se velmi těším, až uvidím tento vůz poprvé závodit v barvách BMW i Motorsport během 5. sezóny šampionátu Formula E.“

Srdcem vozu BMW iFE.18 je nová poháněcí soustava BMW. Budoucí společný podvozek pro šampionát Formula E se představil v březnu na autosalonu v Ženevě. Již nyní můžeme uvést několik zajímavých srovnání výkonnosti nového motoru pro Formula E ve srovnání se sériovým motorem používaným v BMW i3. Závodní motor je o 50 procent lehčí, o 66 procent kompaktnější a disponuje o 100 procent větším výkonem. Současně dosahuje čtyřnásobných otáček ve srovnání se svým sériovým protějškem.

  PRŮVODCE: Nová sezóna Formule E ja za rohem! Na co se můžeme těšit?
 Spolu s dalšími týmy šampionátu Formula E se BMW iFE.18 aktivně zúčastní oficiálních testů konaných ve španělském Calafatu od 17. do 19. dubna 2018.
16
Reklamy