fbpx

Brabus P 900: nový pick-up s výkonem 900 koní a 1200 Nm!

Novinky

Written by:


Brabus dostal ze sériového Mercedes-AMG G63 nesmyslné hodnoty! Tohle “géčko” je daleko za hranicemi typických úprav. Specialista na tuning vozů s trojcípou hvězdou na kapotě proměnil SUV v pickup, a poté se pustil do vylepšování pohonného ústrojí a vizuální stránky. Výsledek v podobě Brabus P 900 Rocket Edition vám vyrazí dech a donutí uvažovat nad prodejem svých orgánů.

BRABUS 1-Second-Wow factor

Základ sice je v modelu G63, ovšem Brabus založil P 900 Rocket už na svém předchozím pickupu XLB. ,,Brabus P 900 Rocket Edition byl vyvinut s cílem rozšířit a vylepšit náš charakteristický designový jazyk Rocket a zároveň zachovat typický faktor BRABUS 1-Second-Wow v každém detailu.”

Rocket má ocelový rám ložné plochy nákladního vozu s karbonovými boky. Vůz je také vybaven sadou Brabus Rocket Edition Widestar, díky níž šířka vozu narostla o 100 mm. Po vizuální stránce přidává výrobce integrovaný přední spoiler, kryt kapoty, přední a zadní blatníky, zadní difuzor, střešní křídlo a další stylistické úpravy. Černý pick-up nepřehlédnutelný také v noci? Samozřejmě! Ambientním osvětlení “Rocket Launch” za karbonovou maskou chladiče a v bočních kapsách “Rocket Red”. Modernizaci doplňují čtyřiadvacetipalcová kola Brabus Monoblock Z Platinum Edition.

Nejmenší svého druhu? Baby G63 má japonský základ!

Díky hliníkovému systému odpružení BRABUS RideControl s vinutými pružinami lze nastavit světlou výšku až o 45 milimetrů, což výrazně zlepšuje jízdní dynamiku díky nižšímu těžišti.

  Mercedes-Benz chystá pro Ženevu příval novinek. Dočkáme se faceliftu třídy C i čtyřdveřového AMG GT

Vůbec poprvé je tento charakteristický design vybaven kapotou BRABUS “PowerView”. Po vzoru některých supersportů můžete přímo nahlédnout na dvakrát přeplňovaný motor V8 skrze plexi v kapotě.

Tuner dokončil tento exemplář v barvě Rocket Grey, ačkoli zákazníci si mohou objednat jakoukoli barvu.

Ani jeden by se neměl shodovat

Žádné mistrovské dílo BRABUS by nebylo kompletní bez na míru vyrobeného, plně ručně zpracovaného interiéru, který doplňuje jeho nezaměnitelný vzhled BRABUS 1-Second-Wow. Elegantní dvoubarevné provedení interiéru ohromuje dokonalým zpracováním více než 206 jednotlivých prvků kokpitu. Obložení, klik, spínačů, krytů reproduktorů i výdechů ventilace aj. je v barvě “Rocket Red”. Na uhlíková vlákna narazíte v interiéru například u ergonomických pádel řazení BRABUS Race, volantu, obložení přístrojové desky a středové konzoly a výplně dveří. Pedály pak jsou z červeného hliníku stejně jako čepy zámků dveří.

Přijde vám AMG GT 4-door málo výkonné? Odpověď má Brabus!

Sedadla mají speciální prošívání BRABUS “Seashell Diamond” a také perforaci aplikovanou s precizností také po celé kabině. Prostoru pro nohy byla též věnována pozornost. Čalouněny jsou tou nejjemnější kůží, až škoda vstupovat v botech.

Jako další pocta byla řada prvků interiéru této speciální edice opatřena vzorem značky “Heritage”. Ten vzdává hold roku založení – 1977, s vyraženým znakem “77”.

VIDEO: Youtuber uřízl střechu Mercedesu za 5 milionů

Do středové konzoly jsou integrovány analogové hodinky Panerai Luminor Design, které podtrhují vzhled a dojem z pick-upu nové úrovně.

  Mercedes-Benz EQS oficiálně! Elektrizující novinka na scéně

Srdce P 900 se muselo po úpravách přiškrtit

Brabus pohání vyladěný pickup G63 větším motorem V8 o objemu 4,5 litru, který zvýšil jeho zdvihový objem ze 4,0 litru. Tuner toho dosáhl zvětšením vrtání a zdvihu motoru a instalací nových kovaných pístů a zakázkového klikového hřídele z předlitků. Nový vysoce výkonný výfukový systém mění zvukový projev motoru.

Brabus také modernizoval turbodmychadla, zvýšil plnicí tlak a zároveň překalibroval software pro řízení motoru. Společnost přidala nové mapy pro vstřikování, zapalování a řízení plnicího tlaku. Vůz dosahuje výkonu 900 koní (662 kW), což je o 315 koní více než u sériového SUV. Točivý moment motoru činí 1250 Nm, ale Brabus jej omezuje na 774 Nm.

Nový Mercedes-AMG G63 4×4² na prvních fotografiích!

Společnost také omezuje maximální rychlost vozu na 280 km/h pomocí elektronického regulátoru. Hmotnost vozu je vysokých 2 720 kilogramů, ale výkonná pohonná jednotka dokáže zrychlit vůz na 100 kilometrů za hodinu za 3,7 sekundy.

Astronomická částka pro hrstku vyvolených

Brabus vyrobí pouze 10 těchto výkonných pick-upů na základech G63. Vůz bude mít startovací cenu 649 638 eur (16 005 730 Kč podle dnešního kurzu) bez DPH.

Reklamy