fbpx

Camping s Porsche? Žádný problém!

Novinky

Written by:

Porsche je proslulé svými sportovními vozy. Už před dvaceti lety ale dokázala, že se nebojí vyrobit vůz pro všechny druhy cest. Po modelu Cayenne se ukázal menší Macan a elektrické kombi Taycan Cross Turismo se stejným zaměřením – zdolávat i lehčí terén. Právě těmito vozy se chce německá značka přiblížit nové klientele. Klientele, která lační po dobrodružství, je nyní ještě blíž s originálním outdoorovým příslušenstvím.

Porsche už dlouhou dobu není ryzím výrobcem supersportů s motorem vzadu. První generace Cayenne dokázala nečekané – poruchovost první série nebyla zrovna moc reprezentativní, přesto model k sobě táhnul čím dál více zákazníků. Ve Stuttgartu očividně ale chtějí dokázat, že nemusíte kempovat pouze s obytným vozem nebo karavanem. Bohatě si vystačíte i se svou víkendovkou. Třeba klasickou 911!

Automobilka aktuálně přichází se svým novým střešním stanem, který si majitelé mohou zakoupit v Porsche Tequipment. Divize společnosti pro originální příslušenství a vylepšení jej nabízí téměř pro všechny modely.

Prvním vozem, který tuto novinku prezentuje je elektrické kombi do terénu. Model Taycan Cross Turismo nevybrali náhodou. Právě elektromobily mají postupně vytlačit z nabídky stávající modely se spalovacími motory.

  Porsche postavilo limitovanou edici Macanů. Inspiraci našli v Le Mans

Luxusní kabinu Taycan Cross Turismo rozšíříte o střešní stan pomocí pár jednoduchých kroků. Na rozměrech 210×130 cm vykouzlí také nahoře pohodlný a útulný prostor díky integrované matraci z pěnového polystyrenu vysoké hustoty. Stan pojme dvě dospělé osoby a lze jej používat ve všech ročních obdobích. Romantické víkendy nyní mohou mít zcela novou podobu.

TEST: Porsche Panamera 4S – Vládce Autobahnu

Náročné testování pro náročnou klientelu

Taycan Cross Turismo glamping1 prošla drsnějšími šotolinovými cestami jižní Kalifornie. Nocování probíhalo v divočejších západních částech ranče Saddlerock – rozsáhlého pozemku, který se stal dějištěm nespočtu hudebních videoklipů, reklam, filmů a televizních pořadů.

V rámci glampingových aktivit Porsche se s Taycanem Cross Turismo utábořila také osobnost sociálních médií Brock Keen. Keen, známý na Instagramu jako @996roadtrip, je známý svými dobrodružstvími a výlety se svým Porsche 911 generace 996 vybaveným střešním stanem.

„Udělal jsem 4828 km dlouhou roadtripovou smyčku a přistál jsem v Malibu v horách, kde jsem kempoval s Taycany se střešními stany. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by to mohlo dojít až sem,“ komentoval Keen.

  Toyoty a Lexusy budou ještě chytřejší - získají osobní asistentku Alexu

Střešní stan Porsche Tequipment se prodává za 4 980 eur, tedy nějakých 121 tisíc korun. Výrobce uvádí, že stan nelze instalovat na modely GT, Cabriolet a Targa. České zastoupení u stanu ještě neuvádí přesnou cenu.

1 glamping = luxusní kempování v bezprostředním kontaktu s přírodou

Reklamy