fbpx

Chevrolet neřekl Evropě definitivně sbohem!

NovinkyTOP

Written by:


Mohlo by se snad zdát, že americký výrobce automobilů Chevrolet po 8 letech už nikomu na starém kontinentu nechybí, opak je ale pravdou. Po dvou letech odmlčení si na náš trh našla cestu Corvette. První kusy Corvette už míří k zákazníkům v premiérové edici. Na co se můžeme těšit?

Nejedná se o žádné holátko

Dlouhé čekání na oficiální dovoz kompenzuje například už vyšší standardní výbava. Američané nám mohou závidět bohatou základní výbavu a rovnou s paketem Z51 Performance. Evropské Corvetty se totiž standardně dodávají ve výbavě 2LT, která oproti základnímu americkému modelu nabízí: záznamník výkonových údajů, head-up displej, navigační systém, audiosystém Bose se 14 reproduktory, zpětné zrcátko s kamerou a vyhřívaná a ventilovaná sedadla.

Paket Z51 Performance zahrnuje manuálně nastavitelná závitová uložení pružin zavěšení, brzdy Brembo s většími kotouči s předními přívody vzduchu pro chlazení, elektronický diferenciál s omezenou svorností, kratší převodový poměr náprav, výkonný výfukový systém a aerodynamický paket pro snížení vztlaku a zlepšení stability.

Chevrolet Corvette Stingray 2022

Obrázek 1 z 28

Evropští zákazníci si mohou sáhnout ještě po výbavové linii 3LT. Svůj osobní styl můžete díky široké nabídce individualizace promítnout na Corvette. K dispozici je celkem 12 barev exteriéru a 6 barevných motivů interiéru. Sportovní charakter supersportu dodají volitelné karbonové detaily exteriéru, jimiž jsou spoiler, vnější zpětná zrcátka, kola a střecha kabrioletu.

  Maserati opět odhaluje MC20 jako poctu Sterlingu Mossovi

Corvette svou kvalitou zpracování a prémiovými materiály už není jen vyloženě sportovním náčiním. Zájemci o Corvette se mohou rozhodnout pro jedno ze tří různých sedadel (GT1, GT2, Competition Sport), z nichž poslední jsou vybavena kůží Nappa. Všechny ze čtyř různých designů kol obouvají pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S. Další položkou v příplatkové výbavě je například systém odpružení Magnetic Ride Control 4.0, který snímá vozovku ještě přesněji než u předchozích generací.

Strach z překonávání retardérů se stává s Corvette C8 minulostí. Bez ohledu na typ karosérie si lze navíc na přání objednat systém zvedání předního zavěšení. Ten umožňuje zvednout přední část vozu o 50 mm, čímž získáte větší světlou výšku při nízkých rychlostech (do 38 km/h).

Americké srdce jak se sluší a patří

Osmá generace se výrazně odlišila od dosavadních přemístěním motoru za přední sedadla. Není to však nápad z tohoto desetiletí, ba dokonce z tohoto století. Jak dokazuje video, myšlenka se zrodila už v šedesátých letech minulého století.

Srdcem nového modelu Corvette Stingray je osmiválec Chevrolet 6,2 l LT2 Small Block V8, jediný atmosférický osmiválec ve své třídě, který je spárován s novou osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Jeho výkon je 482 k/354 kW při 6450 ot./min a točivý moment 613 Nm při 4500 otáčkách. Tato pohonná jednotka dělá z nové Corvetty s motorem uprostřed nejvýkonnější Stingray všech dob. Sprint z 0-100 km/h zvládne za 3,5 sekundy a maximální rychlost je 296 km/h. O zvukový projev se postará výkonná výfuková soustava Z51. V evropské verzi si v ní našel místo filtr pevných částic, čímž splňuje emisní normu Euro 6d.

“Přesunutí motoru zepředu doprostřed a přepracování designu nejikoničtějšího amerického sportovního vozu od základu je historickou příležitostí, po které inženýři a designéři Chevroletu toužili více než 60 let,”

Caspar Winkelmann, šéf produktového a marketingového oddělení Chevrolet Europe

Cena a dostupnost

Své kupé a kabriolety v oblíbené a velmi nabité výbavě Launch Edition v těchto dnech obdrží vůbec první zákazníci. Pro zbylé čeká široká škála individualizace americké Corvette. Na své si přijdou též zákazníci z Velké Británie, jimž bude nabídnuta varianta s pravostranným řízením přímo z výrobní linky.

  Mansory F8XX oficiálně. První pohledné Mansory?

Počáteční cena nové Corvette Launch Edition Coupe startuje na 2 595 900 Kč včetně DPH, zatímco otevřená verze Convertible je o 183 600 korun dražší. Novinku si můžete objednat u společnosti Tucar nebo United Cars.

Nová Corvette Stingray ve verzi kupé a kabriolet bude u evropských prodejců k dispozici od října 2021.

Reklamy