fbpx

Chytrá aplikace Pumpdroid ušetří nějakou tu kačku na palivu

Pro řidičeTOP

Written by:


Žijeme v době, kdy není dvakrát přáno vozům se spalovacím motorem. Dejme stranou pro ně již několik let platné zákazy vjezdu do center měst nebo žádné úlevy v předplatných v parkovacích zónách. Ceny pohonných hmot stoupají kontinuálně u nás už několik dní a někde se nebezpěčně blíží ceně 50 korun za litr! Pomoct řidičům by měla nová aplikace Pumpdroid.

Po vypuknutí války na území Ukrajiny se stav ještě zhoršil. Ceny barelu ropy stojí nad 100 dolarů, což znamená více než dvojnásobnou cenu než ještě před 10 dny. To se samozřejmě projevuje u spotřebitelů. Aplikace Pumpdroid pomůže najít nejbližší čerpací stanice s aktuálními cenami paliv v ČR. Tato chytrá apka tak dokáže jednoduše a pohodlně ušetřit i několik korun za litr paliva. Do aktualizace cen se můžete zapojit i vy jako uživatelé!

Ceny pohonných hmot a informace o pumpách do systému Pumpdroid zadávají uživatelé mobilní aplikace Pumpdroid, IPumpuj a registrovaní provozovatelé čerpacích stanic.

Mezi hlavní funkce patří automatické vyhledávání nejbližších čerpacích stanic, lokalizace čerpacích stanic na mapě a tedy rovnou propojení s navigací. Upravovat si můžete v přehledném menu seznam oblíbených pump. Jak už bylo řečeno, čerpací stanice můžete přidávat informace o nich upravovat a nebo je mazat. Abyste nenaletěli neověřeným zdrojům, aplikace Pumpdroid vám ukáže označení čerpacích stanic ČOI pokutami.

  Volkswagen Lamando 5XL komfortně převeze 10 cestujících!

Aktualizace cen závisí na aktivitě čerpacích stanic nebo samotných uživatelů. Kromě cen aplikace vypisuje také otvírací doby, možnost placení nebo například slevové akce. Čerpací stanice mají vypsané druhy aktuálně nabízeného paliva – Natural 91/95/98, Diesel, LPG, CNG, E85 a další. Nemůže se vám tak stát, že byste cestu pro levné palivo podnikli zbytečně.

Filtrovat můžete i podle provozovatele, podle okruhu vzdálenosti od vaší aktuální polohy nebo podle cen. Ostatně samotný vývoj aktuálních cen paliva lze sledovat v grafu v aplikaci.

graf z aplikace Pumpdroid

Mobilní aplikace a také jako webová stránka

Stahovat pro Android můžete na Google Play zde. Aplikace je kompatibilní také pro operační systém Apple iOS. V App Store hledejte stejnou aplikaci pod názvem iPumpuj. Přehled cen však můžete vyřídit i pohodlně z domova na webových stránkách Pumpdroid.com.

Reklamy