fbpx

Cupra Leon Competición pro rok 2021 oficiálně!

NovinkyTOP

Written by:


Přes omezenou sezónu 2020 kvůli koronaviru se vedení značky Cupra také díky virtuálním závodům rozhodlo usadit a hlavně posílit svou přítomnost ve Světovém poháru cestovních vozů (WTCR). Přibydou dva noví závodní jezdci a rovnou čtyři závodní vozy na startovním roštu.

Jezdci Jordi Gené a Mikel Azcona jsou součástí CUPRA Racing Tribe a podílejí se na vývoji sériových a soutěžních modelů. V roce 2021 budou závodit ve WTCR jako členové týmu Zengő Motorsport. Maďarský tým bude soutěžit se čtyřmi vozy CUPRA Leon Competición – zcela novým cestovním závodním vozem CUPRA, který v loňské sérii TCR prokázal svůj potenciál vítězstvím v šampionátu TCR Itálie a vítězstvím v závodě WTCR MotorLand Aragón.

Cupra Leon Competición

Obrázek 1 z 12

Kdo pojede

Jordi Gené

Kombinace zkušeností a mládí je strategií, kterou Cupra zvolila pro šampionát WTCR pro rok 2021. S více než 25 lety zkušeností ze závodů cestovních vozů se Jordi Gené vrací do nejvyšší soutěže série TCR. Katalánský jezdec byl již součástí týmu, který získal světový titul konstruktérů v letech 2008 a 2009, a v roce 2015 skončil mezi třemi nejlepšími světovými jezdci cestovních vozů. „Jsem velmi nadšený, že budu zase závodit s Cupra a vedle řidiče tak zručného jako Mikel. Podílel jsem se na vývoji Cupra Leon Competición, takže vím, čeho je tento model schopen. Bude to vzrušující sezóna.“ říká Gené.

  VIDEO: Jak se ničí hypersport za 2 miliony dolarů
Mikel Azcona

Na druhou stranu, mladý jezdec Mikel Azcona má za sebou úspěšnou kariéru v seriálu TCR a v loňském roce byl jezdcem s nejvíce vítězstvími v závodech TCR v roce 2020. V roce 2018 vyhrál TCR Europe a ve své první sezóně v WTCR získal své první vítězství ve Vila Real a dokončil šampionát na šestém místě. V loňském roce se Azcona připojil k Zengő Motorsport. „Po dvou letech v nejvyšších závodech cestovních vozů s vítězstvími je mým letošním cílem bojovat o světový titul. Jsem přesvědčen, že závodění vedle tak zkušeného jezdce, jako je Jordi, bude nejlepší návodem pro konkurenceschopnost a pro získání nejlepšího výkonu z modelu CUPRA Leon Competición, modelu, který se k tomuto šampionátu dokonale hodí,“ vysvětluje Azcona. Mladý jezdec navíc spojí soutěž WTCR s účastí na 2021 TCR Europe spolu s Evgenii Leonovem jako součást ruského týmu Volcano Motorsport.

Sebejisté cíle

„Ve společnosti CUPRA jsme přesvědčeni, že mládí a zkušenosti jsou perfektní kombinací k dosažení našich cílů.“ Jordi Gené má bohaté znalosti ve světě závodů cestovních vozů a Mikel patří do nové generace mladých talentů představující hnací sílu. V roce 2021 se CUPRA představí na 70 závodech plánovaných pro tuto sezónu na světových, kontinentálních a národních seriálech a mistrovstvích TCR. Mezitím pokračujeme v naší elektrifikační strategii účastí v Extreme E a PURE ETCR, kde budou Jordi a Mikel také společně soutěžit,“ říká ředitel strategie, obchodního rozvoje a provozu CUPRA Antonino Labate.

  Toyoty a Lexusy budou ještě chytřejší - získají osobní asistentku Alexu

Závodní technika

Leon Competición prošel speciálním vývojem pro soutěž v sériích TCR a vytrvalostních závodech po celém světě. O pohon se stará přeplňovaný “dvoulitr“ o výkonu 340 koní při 6800 ot./min a točivém momentu 410 Nm. V nabídce bude pouze se šestistupňovou sekvenční převodovkou. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere pouze 4,5 sekundy a maximální rychlost číní 260 km/h. Novinka s novou karoserií a geometrií podvozku zlepšila tuhost a umožnila větší personalizaci pro každý tým a řidiče.

Pro dosažení vyšší aerodynamické účinnosti spoléhala CUPRA na technologii 3D tisku HP Multi Jet Fusion při výrobě lehčích komponent.

Cupra Leon v akci už za dva měsíce

Cupra Leon Competición ztělesňuje současný charakter mladé značky Cupra a její závodní DNA. Podle samotné automobilky nový model stanovil ke konci roku 2019 nové standardy ve světě motoristického sportu. Cupru si můžete jako první závodní cestovní vůz předobjednat prostřednictvím online platformy! V loňském roce poprvé objevil v sérii CupraSimracing.

Jezdci Cupra mají před sebou osm závodních víkendů, aby předvedli své řidičské schopnosti ve WTCR, který má být zahájen na historickém německém okruhu Nürburgring začátkem června. Vedle nich by se mělo postavit nové Audi RS3 LMS. Kalendář zahrnuje do konce listopadu závody například v Portugalsku, Jižní Koreji, Číně nebo Macau.

Reklamy