fbpx

Dacia Jogger Extreme: Je libo lůžko pro dva?

Novinky

Written by:

Dacia se posouvá stále směrem výš. Už nechce být spojována s nejlacinějším zbožím na trhu. Nová rodina modelů Extreme zdražuje kdysi lidovou Dacii ještě o něco víc. Svou výbavou zaujme ale zejména dobrodružné povahy.

Dacia rozšiřuje všestrannost svého cenově dostupného vozu Jogger o balíček Sleep Pack, který je první položkou nově založené řady příslušenství InNature. Ten promění sedmimístný rodinný vůz v malý karavan tím, že během několika minut přemění prostor pro cestující na ložnici. Včetně matrace váží balíček méně než 50 kg a lze jej instalovat po vyjmutí nejzadnějších sedadel a sklopení druhé řady.

S tímto paketem ale získáte více než jen manželskou postel. Sleep Pack přihazuje k sadě dřevěný box poskytující 220 litrů úložného prostoru, který je kdykoli přístupný. Zmíněná matrace pak má rozměry 190 x 130 cm pro systém posuvného lůžka uvnitř zadních dveří a zmiňuje, že nad hlavou je prostor alespoň 60 cm. Instalace lůžka, police a úložného prostoru zabere jedné osobě méně než dvě minuty.

Doplňkem Sleep Packu jsou zatemňovací žaluzie pro všechna okna, které poskytují maximální soukromí. Na zadní část vozu Jogger lze při otevřených zadních dveřích připojit chytrý stan a získat tak další prostor. Ve Francii, kde je domovem mateřská společnost Renault, stojí tento paket 1 490 eur při objednání nového vozu bez ohledu na stupeň výbavy (34892 korun při dnešním kurzu). Zoufat nemusí již současní majitelé sedmimístného MPV. Celý set lze totiž dokoupit a to za 1790 eur, tedy nějakých bezmála 40 tisíc korun. V českém ceníku stále tento prvek chybí.

  Ferrari SP51: další jednokusovka s nebem nad hlavou

Extreme jako nový vrchol!

Když už mluvíme o úrovních výbavy, na obrázku je Jogger Extreme. Novinkou pro rok 2023 je tato výbavová linie pro modely Spring, Sandero Stepway a Duster. Jak jsem již zmínil na začátku, má se jednat nejen o to nejlepší co od Dacie dosud dostanete. Nová výbava má sázet také více na outdoorový styl. Pokud se vám líbí zobrazená barva, jedná se o zelenou barvu Dusty. Oživuje jí akcenty v odstínu mědi a litá kola a „žraločí ploutev“ v leskle černé. Odlišit jej lze také díky prahům, B-sloupkům a pruhům na předních dveřích s topografickým designem a 16palcovým kolům s lesklým černým vzhledem.

Dacia mění logo: od zítra již se starým neobjednáte | AutoZoom (auto-zoom.cz)

V interiéru získala Dacia Jogger Extreme nové šedé čalounění sedadel, palubní desky a panelů dveří. Nazývá se MicroCloud a poskytuje větší odolnost proti opotřebení a zároveň se snadno čistí a má sametový vzhled. Pro všechny tři řady sedadel pro Jogger jsou k dispozici gumové koberce s topografickým vzorem. Měděný design se objevuje i zde a to na obložení výplní předních dveří a orámování ventilace

  Dacia Jogger je praktická, ale nemá výkon: test to potvrdil

U výbavových stupňů Jogger a Sandero Stepway přidává výbavový stupeň Extreme do standardní výbavy také výbavu Extended Grip. Systém lze zapnout stisknutím tlačítka na středové konzole. Co umí? Upravuje elektronický stabilizační systém (ESC), díky čemuž se „kola volněji otáčejí a lépe přilnou k volnému povrchu“. Pokud chcete pohon všech kol, Duster zůstává jediným modelem Dacie, který posílá výkon na obě nápravy.

Dacia Jogger Extreme Sleep Pack

Obrázek 1 z 27

Máte zájem? Už si Dacii můžete objednat!

Je to tak. Dacia zbytečně neprotahuje vstup na trh a výbavovou linii Extreme si u modelů Spring, Sandero Stepway, Duster a Jogger můžete objednat už nyní! Novou Dacii Jogger Extreme si již můžete nakonfigurovat! Začíná na částce 513500 Kč, přičemž nejvybavenější sedmimístná verze s 1.0 TCe 100 ECO-G vyjde na přijatelných 552700 korun! Koukněte se

Reklamy