fbpx

DS 21 Majesty: pravý předchůdce DS 9

HistorieTOP

Written by:


Citroën DS, jeden z nejkrásnějších vozů všech dob, je velmi žádanou klasikou i ve standardním provedení, nemluvě o vzácných karosářských speciálech Chapron. Skvělým příkladem je vyobrazený Citroën DS 21 “Majesty” Saloon, který je v aukci Bonhams jedním z 27 kusů, které byly v této karoserii vyrobeny.

Královna limuzín

“Majesty” postavil Henri Chapron, který byl rovněž zodpovědný za výbavu vlajkové lodi DS Prestige. Debutoval v roce 1964 a vyráběl se až do roku 1969 jako nejluxusnější a nejexkluzivnější varianta francouzského sedanu. Tento konkrétní model byl vyroben v roce 1969, což z něj činí jeden ze tří modelů založených na faceliftované verzi DS s krásnými světlomety – ostatních 24 kusů mělo světlomety kulaté.

Výrazným prvkem “Majesty” je přepracovaná zadní část s hranatou linií střechy, která má za následek tradičnější tvar tří boxů a větší prostor pro hlavy cestujících vzadu. Kromě odlišného designu zádě s větším zadním sklem a ploutvemi na zadních blatnících se model vyznačuje speciálními vnějšími ozdobami. Na spodní části karoserie je spousta chromu. Na profilu si nelze nevšimnout stylové chromované lišty zvýrazňující odznaky “Majesty” a leštěný hliníkových krytů kol, kontrastující s odstínem Midnight Blue.

  TEST: Volkswagen Taigo 1.5 TSI R-line: Lidové SUV kupé?

Rozmazloval každého člena posádky

Výbava zahrnuje klimatizaci s předními a zadními výdechy, popelníky pro všechny cestující, rádio, hodiny na palubní desce a zakázkové čalounění. Co po usednutí za volant zaujme vybavení vozu hydraulicky ovládanou převodovkou s pákou na palubní desce. Pochlubit se také může kruhovými přístroji Jaeger. Sedadla a výplně dveří jsou potaženy béžovou kůží Havana v úpravě Pullman, kterou doplňují silné hnědé vlněné koberce.

Speciální DS byl restaurován v roce 2009. Přesto nyní vyžaduje určitou práci, aby se po dlouhých letech skladování vrátil do špičkového stavu.

Nyní na prodej!

Vzácný Citroën DS 21 Majesty je nabízen bez rezervy a jeho cena se odhaduje na 50000-100000 švýcarských franků, tedy zhruba 1191127-2 380 965 korun. Kromě ceny bude muset nový majitel zaplatit švýcarské celní poplatky a další daně. Tento konkrétní vůz se totiž nabízí se starými belgickými doklady a je nutné tedy tyto úkony udělat, než si vůz nový majitel převezme.

Aukce probíhá v hotelu švýcarské vesnice Gstaad už 3. července ve 14:00. Registrovat se na aukci můžete pod stránkou Bonhams.

  DS E-Tense Performance je Formule E pro běžný provoz!

Dali byste přednost karoserii “Majesty” před sériovým, ale vždy nádherným DS, dvoudveřovým kabrioletem Décapotable, nebo praktičtějším kombíkem?

Reklamy