fbpx

Elektrická alternativa Škoda Kamiq: Víme kdy se objeví!

NovinkyTOP

Written by:

Nemáme tu ani ještě facelift onoho kompaktního crossoveru a už se mluví o jeho další generaci potažmo elektrickém sourozenci. Řeč je o modelu Kamiq, který tak nějak nepřímo nahradil bestseller Fabii Combi. Zda se bude jmenovat Elroq, není potvrzeno, přestože ho tak na vývoji označují. Zda elektrické SUV nahradí nejmenší Fabii nevíme, něco málo se však šušká.

Nejmenší padnou jako první

První generace modelu Škoda Fabia byla představena již v roce 1999 na frankfurtském autosalonu a v posledních více než dvou desetiletích byla nedílnou součástí modelové nabídky společnosti. Vždy byla zařazena do evropského segmentu B. První generace se prodávala jako klasický pětidveřový hatchback, kombi a také sedan, který však už moc lidí neoslovil. S minulou generací odešel do důchodu také praktický kombík společně s outdoorově laděnou verzí Scout line. Šušká se, že by vedle Fabie měl do konce desetiletí vyjet crossover, který bude podobně jako například Fiat Tipo Cross balancovat mezi dvěma kategoriemi. Navíc tento crossover by měl být pohaněný pouze elektrickým motorem!

Vedení automobilek se netají tím, že v rámci úspor začínají být nejmenší modely v nabídce „nepohodlné“. Přestože neprodukují nadmíru emisí, za které musí platit automobilky pokuty v případě překročení určitého limitu, ani na takových modelech nezbohatnou a berou výrobní kapacity právě pro výdělečnější modely. Brzy se proto máme rozloučit s modely BMW řady 1, Mercedes-Benz A-Class nebo VW Polo a dost možná podobný osud potká po Citigo také Fabii.

  Ford Bronco 6x6: americký Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

Zcela nový model se zcela novým designem

Tento vůz, založený na platformě MEB koncernu Volkswagen, bude kombinovat kompaktní rozměry modelu Fabia s vyšším posezem a možná i o něco větším prostorem v kabině. Nový model je pravděpodobně stále na rýsovacích prknech, ale již nyní máme k dispozici exkluzivní render, který předznamenává možný design. Do jisté míry bude tento zatím nepojmenovaný (a ne zcela potvrzený) crossover situován jako elektrická alternativa modelu Kamiq, který se brzy dočká modernizace.

Nová Škoda Superb už je v zápřahu! Co čekat?

S konceptem Vision 7S představila Škoda nové logo a identitu značky. Tento render zahrnuje zcela nový design přídě, který se nyní vyznačuje především novými světlomety ve tvaru písmene T. Nechybí ani uzavřená mřížka chladiče, na níž je umístěno přepracované logo Škoda. Celkový profil elektrického crossoveru od Škody by měl být krabicovitý s obzvláště nízce položenými okny, které více prosvětlí moderní interiér.

Zdroj Motor1.com

Jak bude vypadat interiér této novinky, je velmi těžké předvídat – do doby, kdy ji uvidíme na silnici, zbývají minimálně tři až čtyři roky. Je však pravděpodobné, že Škoda vsadí na digitalizaci s plně digitálním přístrojovým štítem a velkou obrazovkou infotainmentu. Součástí výbavy by mohl být i head-up displej, ale – opět – jde jen o předběžné předpovědi. Přeci jen stále se má jednat o cenově dostupný model. Jedna z větví hovoří o faktu, že se má právě jednat o model z trojlístku nových cenově dostupných elektromobilů: Volkswagen ID.2; Cupra Rebel a Škoda Elroq (?).

  Škoda plánuje velkou SUV ofenzivu

Obrňme se trpělivostí

Jelikož víme, jak Škoda u svých modelů dbá na praktičnost, mohl by elektrický crossover s označením Fabia (berte toto označení s rezervou) s patřit mezi lídry ve svém segmentu. Nejen co se týká Simply Clever prvků a objemu zavazadelníku, ale také co se týče dojezdu. První zvěsti poukazují na dojezd okolo 400 km na jedno nabití a pokročilý elektrický systém, který umožňuje nabíjení výkonem až 200 kW. Nechme se překvapit, co nám mladoboleslavská automobilka přichystá…

Zdroj Motor1.com

Reklamy