fbpx

Facelift Mercedes-Benz GLE: výkonnější, rychlejší

Novinky

Written by:

Mercedes-Benz začal psát historii velkého SUV před více než 25 lety. Tehdejší třída ML uhodila hřebíček na hlavičku a její nejaktuálnější čtvrtá generace pokračuje v prodejním úspěchu. Nyní, po čtyřech letech od premiéry je nejvyšší čas na modernizaci!

Je tomu zhruba rok, co na internetu začaly kolovat fotografie maskovaných prototypů nového GLE. Už tehdy se automobilka nijak zvlášť nezabývala maskováním – fólie spoře kryla přední i zadní světlomety a masku chladiče. Ono totiž ani nebylo co maskovat. Kamufláž je dole a mercedes pokračuje v modernizacích, které na první pohled nepoznáte. Model 2024 přichází s největší novinkou v útrobách. Tou je elektrifikace celé řady GLE s novým plug-in hybridním modelem v čele. Ostré AMG GLE 53 také dostalo zvýšení točivého momentu, byť menšího rázu.

Změn u nového GLE je dost, ale nevšimnete si jich hned

Probereme si vizuální změny u SUV a kupé, které se týkají téměř výhradně přední části. Horizontální lišta v masce chladiče má nyní díky několika chromovaným čtvercům segmentový vzhled. Rohové nasávací otvory získaly velký chromovaný akcent. Přijdou vám přední světla stejná? Pravdou je, že je zaměnit se starým modelem, jelikož se velikost nezměnila vůbec. Hlavní prim hraje přepracovaná grafika světlometů. Totéž platí pro zadní světla u obou karosářských verzí. Tím se vizuální facelift Mercedesu třídy GLE 2024 zvenčí uzavírá. Bohužel…

  Nový Hyundai i10: malé změny pro nejmenšího

Decentní facelift Mercedes-Benz A-Class a B-Class | AutoZoom (auto-zoom.cz)

Uvnitř je to na stejné úrovni. Nový volant má na ramenech dotyková tlačítka, které řidiči umožňují ovládat z volantu jak středový dotykový displej, tak digitální displeje přístrojů. Určitě si všimnete chromovaného obložení výdechů ventilace a dostupné je obložení Piano Black Flowing Lines. Dříve bylo toto exkluzivní obložení vyčleněno pro modely Maybach. Mercedes přidává pro model GLE 580 paket Off-Road Engineering Package, který zahrnuje zvednutí podvozku o 3 cm. Zajímavostí je asistent proti podjetí přívěsu kamionu.

K dispozici je další technika v podobě terénního režimu, který dokáže zobrazovat náklony, úhly náklonu a úhly natočení volantu a zároveň zobrazuje pohled na přední kola na středovém displeji. Pro lidi, kteří táhnou přívěsy, ocení další vychytávku. Zatímco navigace elektromobilů ukazuje nabíjecí stanice, nové GLE má k dispozici nový plánovač tras pro přívěsy. Ten vám může nabídnout nejlepší cestu do cíle na základě velikosti přívěsu, který táhnete. K dispozici jsou také nový asistent pro couvání s přívěsem.

Nevyhnutelná elektrifikace lépe

Velkou novinkou modernizovaného SUV je nová úroveň výbavy plug-in hybrid. GLE 400e 4Matic spojuje elektromotor o výkonu 134 koní se známým čtyřválcovým motorem o objemu 2,0 litru. Výsledkem je hodnota kombinovaného výkonu 381 koní a točivého momentu 649 Nm. Vůz je vybaven hybridním pohonem, který je vybaven elektrickým motorem o výkonu 134 koní. Mercedes uvádí, že PHEV dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,8 s, a přestože dokáže jezdit pouze na elektřinu díky baterii o kapacitě 23,3 kWh, oficiální odhad dojezdu zatím není k dispozici. Díky tomu, že ostatní úrovně výbavy třídy GLE jsou vybaveny 48voltovým mild-hybridním systémem, jsou všechny nové modely GLE elektrifikované.

  Opel Manta GSe ElektroMOD oficiálně! Nabídne manuál!

Mercedes-Maybach slaví 100 let! Připravil si speciální edici | AutoZoom (auto-zoom.cz)

Dravější než doposud

Ve světě AMG se stejných vizuálních změn dočkají i modely GLE 53 a 63 S. Výkon zůstává u obou modelů stejný, ale mírné revize v programování modelu GLE 53 a větší turbodmychadlo zvyšují točivý moment na 560 Nm. V případě modelu GLE 63 je výkon vyšší než u modelu GLE 63. Pro osvěžení slabší z dvojice modelů AMG používá 3,0litrový šestiválec o výkonu 429 koní. Mercedes uvádí, že zvýšení točivého momentu snižuje čas zrychlení z 0 na 100 na 4,9 sekundy. Nejvýkonnější AMG GLE 63 S se stále chlubí dvojitě přeplňovaným 4,0litrovým osmiválcem o výkonu 603 koní. Oba výbavové stupně AMG dostávají výrazně bohatší standardní výbavu, jako je paket Air Balance, head-up displej a další.

Mercedes-Benz GLE

Obrázek 1 z 28

Ceny zatím nevíme…

Mercedes-Benz třídy GLE 2024 se začne prodávat ještě letos. Ceny budou oznámeny blíže k datu zahájení prodeje.

Reklamy