fbpx

Fiat rozšiřuje svou nabídku o levné SUV-kupé!

Novinky

Written by:


Může se stále zdát, že ani nové seskupení značek pod Stellantis nevede Fiat k nějakým novinkám na trhu. Celkem zestárlé portfolio modelů, ve kterém chybí pevný řád a smysluplné, výdělečné modely. Nyní se to chystá změnit představením nového SUV-kupé!

Existuje naděje

SUV-kupé označované jako Fiat Fastback, navazuje na koncept představený v roce 2018 na mezinárodním autosalonu v Sao Paulu. Tehdy se jednalo o středně velké stříbrné SUV s razantně klesající střechou ve stylu luxusního Mercedesu GLC Coupé. Design poté navazoval na pick-up Fiat Toro, z něhož převzal horizontálně dělené přední světlomety. Tehdy automobilka chtěla jeho produkční verzi dost na trh už za dva roky.

Nový teaser ukazuje málo detailů. Základní silueta a linie oken zůstala i po čtyřech letech nezměněna. Zatímco přední část dostane (naštěstí) konzervativnější řešení předních světlometů ve stylu nového kompaktního crossoveru Pulse, vzadu zaujmou vaši pozornost úzké světlomety a decentně zakomponované zadní křídlo.

SUV-kupé od Fiatu je alespoň prozatím určené jen pro Brazílii. Na tamějším trhu se právě podobné vozy dobře prodávají. O jeho design se postaralo jihoamerické stylistické centrum společnosti Fiat. Speciálně byl navržený také interiér respektující potřeby a přání brazilských zákazníků.

  FORMULE E: Průvodce sezónou 2019/2020

Zapomeňte na francouzskou techniku

Nové čtyřdveřové SUV-kupé Fiat postaví na stejné platformě s označením MLA jako Fiat Pulse. Sdílet s kompaktním crossoverem bude také nabídku motorů. Ta zahrnuje přeplňovaný litrový tříválec o výkonu 130 koní (96 kW) ve spojení s šestistupňovým automatem. Vrcholem by pak mohl být čtyřválec 1,7 l s turbem o výkonu 175 koní (128 kW).

O případné elektrifikované variantě, která by byla potřeba, pokud by ji Fiat plánoval prodávat v Evropě, nejsou k dispozici žádné informace. Jediným globálním modelem kromě nového užitkového Fiatu Scudo pak je ještě elektrický Fiat 500e.

Nový Fiat Fastback bude stát uprostřed nabídky Fiatu pro jihoamerický trh. Na délku by měl měřit zhruba 4,4 m a na šířku 1,7 m. Crossover je díky svým kompaktním rozměrům vhodný pro tamní silnice. V rychlém srovnání to znamená, že nový Volkswagen Taigo přerostlo na délku o zhruba 20 centimetrů. Chystaný Fiat by měl být ideální pro malé rodiny nebo pro ty, kteří mají občas potřebu naložit do kufru objemné předměty a zároveň chtějí atraktivní tvary.

  Elektromobily (ne)představené v Ženevě 2020

Suma sumárum

Fiat neuvedl, zda nový crossover dorazí do Evropy nebo jinam, ale není to nepravděpodobné. Fiat by takové SUV-kupé mohl pro jiné trhy ještě upravit zvenčí i zevnitř po designové stránce.

Dle mého názoru by neuškodilo převést z brazilského trhu některé vozy i na ten evropský. Třeba takový pick-up Strada, crossover Pulse i v sportovní verzi Abarth… Osobně nemám nic proti rodině retro “pětistovek”, ale každý si musí být vědom, že jejich technika už není nejnovější a Fiat by měl, pokud chce opět vydělávat, nabídnout také pestřejší paletu modelů. Nové Punto se naštěstí prý vydá na silnice, co nevidět!

Reklamy