fbpx

Fiat speciální edicí 500(RED) pomáhá zdravotníkům

NovinkyTOP

Written by:


Fiat, jako vůbec první automobilka, podepsala partnerství s charitativní organizací (RED). Tu založil zpěvák Bono ze skupiny U2 a Bobby Shriver už v roce 2006. Od té doby pomáhají hlavně s bojem proti nemoci AIDS. Aktuálně se zaměřili také na negativní důsledky spojené s pandemii COVID-19. Celkem automobilky Fiat, Jeep a RAM věnují na tento účel v příštích třech letech 4 miliony dolarů.

500(RED) na 5 způsobů

Fiat chce speciální rodinou modelů 500(RED) pomoct finančním darem boji proti pandemii COVID-19 a AIDS. Nabídka zahrnuje starší hatchback (500)RED a kabriolet (500C)RED s mild-hybridním pohonem, rodinné (500X)RED a (500L)RED i nejmodernější elektromobil (500e)RED. Čím vším se liší od základních modelů?

Svůj debut si nová edice odbyla na okruhu Lingotto bývalé továrny v Turíně. Jeho 1,2 kilometrová dráha se proměnila na zahradu, rozčleněnou na čtyři tématické části. Sloužit má jako nosný prvek k nové, modernější a zelenější budoucnosti italské značky. Právě proto najdete v propagačních materiálech hlavně bezemisní novinku Fiat 500e.

Fiat 500e(RED)

Obrázek 1 z 26

Fiat (500)RED

Starší, přesto stále šmrncovní “pětistovka”, nepatří do starého železa. Důkazem je nová (500)RED mild-hybrid, která vychází z verze Dolcevita. Odlišuje se společnými prvky pro celou rodinu (500)RED – logem (500)RED na obou sloupcích dveří. (500)RED mild-hybrid je k dispozici v šedé barvě Electroclash, bílé Bossa Nova, černé Crossover a také v červené Pasodoble. Malý mildhybrid startuje na ceně 497 204 Kč.

  Volkswagen ukazuje, že elektromobly I.D. nebudou jen nudné škatule

Tato verze je navíc ozdobena chromovanými designovými prvky na přední masce chladiče a klikách dveří. Dále je vybavena rádiem se 7palcovým dotykovým displejem, Apple CarPlay™, Android Auto™ a 15palcovými nebo 16palcovými koly z lehkých slitin.

K dispozici je ve verzi hatchback s panoramatickou skleněnou střechou nebo jako kabriolet s černou měkkou střechou 500C. Oba pohání mild-hybridní motor o objemu 1,0 litru a výkonu 70 koní.

Fiat (500X)RED

Crossover (500X)RED vychází z oplastované verze Cross. Vedle klasické verze je k dispozici také v otevřené verzi s černou plátěnou střechou Dolcevita. Logo (500)RED se objevuje na sloupcích předních dveří a doplňuje tak designové prvky společné pro celou speciální řadu (RED). Kromě červené Passione zahrnuje paleta barev šedou Fashion Grey, bílou Ice White a černou Cinema Black, všechny s červenými designovými prvky. Za model (500X)RED si Fiat říká v přepočtu o 730 250 Kč.

V nabídce Fiatu se neopomělo ani na už dosluhující MPV 500L a elektrickou novinku 500e.

Posledně jmenované (500e)RED se dodává opět ve dvou karosářských variantách. Stále je možné volit mezi dvěma variantami baterií: s elektromotorem o výkonu 70 kW (95 k) a dojezdem těsně pod 190 kilometry. Silnější varianta s 87 kW (118 k) se chlubí dojezdem až 320 km (cyklus WLTP). Základní cena modelu (500e)RED se po přepočtu z liber vyšplhala na 771 719 Kč.

  Nejmenší modely Seat Ibiza a Seat Arona oficiálně!

Každý vůz z rodiny (500)RED je dodáván s uvítací sadou, která obsahuje dávkovač na dezinfekci rukou a specifický kryt na klíče pro závěrečné přizpůsobení. Noví zákazníci vozů (500)RED obdrží také e-mail podepsaný Olivierem Françoisem a Bonem, který je přivítá v komunitě (RED).

Pokud byste chtěli irskou charitativní organizaci podpořit, a zároveň vlastnit jedinečný model 500, musím vás zklamat. Tato speciální edice je určena pouze pro britské zákazníky. Chcete-li se přesto s malým fiatem ještě více odlišit, na našem trhu je k dostání oranžová edice Cult.

Reklamy