fbpx

Ford Bronco Heritage Edition oslavuje původní offroad

Novinky

Written by:

Ford návratem plnohodnotného offroadu neudělal krok vedle. Úspěch modelu Bronco nyní připomíná speciální edice. Ford Bronco a Bronco Sport Heritage Edition dostala novou barevnou kombinaci odkazující na původní offroad z šedesátých let.

Ze špionážních fotografií kolujících na internetu bylo už zřejmé, že se brzy dočkáme této edice. Až nyní je to oficiální. Bronco a Bronco Sport dostanou verzi Heritage a Heritage Limited Edition na počest původního Fordu Bronco z roku 1966. Speciální edice budou k dispozici pro celé portfolio Bronco pro modelový rok 2023, které zahrnuje tří- a pětidveřové Bronco a Bronco Sport. Automobilka, aby upevnila odkaz na původní Bronco, vyrobí pouhých 1966 kusů každého modelu. V tento rok model slavil své uvedení na trh.

Větší Bronco Heritage ve tří- i pětidveřové verzi se dodává s dvoubarevným lakováním s charakteristickými bílými akcenty Oxford White. Ten najdete na masce chladiče a 17palcových historicky vypadajících kolech. Dalším prvkem odkazující na historii vozu jsou hranaté blatníky s vytaženými lemy do stran. Součástí standardní výbavy je také práškově lakovaný ocelový nárazník. Nechybí na něm vestavěné vyprošťovací body a mlhová světla. Pokud se rozhodnete pro Bronco Heritage Limited, přinese vám leskle černá 17palcová kola s klasickými středy ve tvaru „psích misek“.

  Nový Ford Escape: takhle bude vypadat naše Kuga

Změny jsou jen vizuální

Bronco Heritage Edition je k dispozici v pěti barvách laku a pohání ho 2,3litrový přeplňovaný benzinový motor EcoBoost se 7stupňovou manuální převodovkou nebo volitelnou 10stupňovou automatickou převodovkou. Upgrade na verzi Heritage Limited přináší větší 2,7litrový motor V6 spojený s 10stupňovou automatickou převodovkou. Má také prvky, které nejsou k dispozici u verze Heritage Edition, včetně dodatečného označení Bronco a nového odlišného čalounění sedadel.

S třílitrovou verzí V6 EcoBoost se pak pochlubí jeho extrémní verze Raptor.

Své místo si našel i Bronco Sport

Přestože v době uvedení modelu Bronco na trh v roce 1966 nebyl původně model Bronco Sport k dispozici, Ford uvádí, že i jeho menší model se bude prodávat s historickými vizuálními vylepšeními. Nová edice postavená na základě řady Big Bend je stejně jako větší Bronco Heritage Edition vybavena stejnou bílou mřížkou chladiče a dalšími akcenty, stejně jako kontrastní střechou, která napodobuje styl původního Bronca.

Zatímco 1,5litrový motor s turbodmychadlem pod kapotou je v sériové podobě, k dispozici jsou další hardwarová vylepšení, jako například přeladěné přední vzpěry a pružiny a také systém HOSS, který zvyšuje světlou výšku.

  Ford GT odkazuje na slavnou minulost

Modely Heritage Limited dostanou větší 29palcové terénní pneumatiky a sedadla s koženým čalouněním a bílými výplněmi dveří. Dražší varianta přináší také větší a výkonnější 2,0litrový EcoBoost pod kapotou.

Na kolik vyjde?

Bronco Sport Heritage Edition má doporučenou cenu 34 245 USD, zatímco Bronco Sport Heritage Limited začíná na 44 655 USD. Bronco Heritage Edition zase začíná na 44 305 dolarech a Bronco Heritage Limited na 66 895 dolarech. Objednávky na menšího člena rodiny Bronco už Ford přijímá, zatímco větší Bronco se americkým zákazníkům začne nabízet až koncem letošního roku.

Suma sumárum

Snad přijde také na náš trh, když už se dočkáme obou variant Bronca. Jeho historický význam asi moc z nás nezasáhne, ale možnost se zas o kus víc odlišit od evropských crossoverů by mohlo pár zájemců přilákat. Naděje si však nedělám. Už nyní je totiž avizováno, že model Bronco bude dostupný pro Evropu v omezeném počtu.

Jak úspěšný vůbec bude, je otázkou. Největší konkurent, Jeep Wrangler, se třeba aktuálně nabízí pouze s hybridním pohonem 4xe. Ford tedy se svou nabídkou čistě spalovací varianty může využít tohoto nového handicapu.

Reklamy