fbpx

Ford Bronco Raptor – nejextrémnější z extrémních!

Novinky

Written by:

Ford Bronco můžete už nyní vesele objednávat i v České republice, přičemž Ford vyčlenil speciální showroomy pro vozy Bronco. Toto demonstruje, jak Američané svému offroadu věří a jak moc ho zákazníci chtějí. Nový Ford Bronco Raptor se tak určitě moc dlouho u prodejců neohřeje.

Špionážní fotografie jsme viděli již dříve, ale nyní máme před sebou nové Bronco, jenž bezpochyby vyzařuje chuť zdolávat ten nejtěžší terén.

Ford Bronco Raptor

Obrázek 1 z 42

Stvořen do extrémních podmínek

Ford Bronco Raptor je vybaven dvoutrubkovými obtokovými tlumiči Live Wire od společnosti Fox (používané také u modelu F-150 Raptor), díky nimž bude jezdit mnohem výše než standardní Bronco. K dispozici bude s 37palcovými terénními pneumatikami BFGoodrich K02 (nově dostupná volitelná výbava také u modelu F-150 Raptor), standardem by však měla být sada menších 35palcových pneumatik. Brodivost 93 centimetrů a světlá výška 33 centimetrů zaručí, že vás v terénu jen tak něco nezastaví.

Nechybí charakteristická maska vozů Raptor – maska chladiče s nápisem „Ford“, oranžové světlomety a obrysová světla, což znamená, že bude širší než 80 palců (dle amerických pravidel pro vozidlo širší 2 metrů; 203.2 cm), ližiny a přepracovaná zadní světla. Ford prezentuje svou novinku na snímcích v odlehčené verzi (odmontované dveře a střešní panely), proto v tiskové zprávě zaujme poznámka: Demontáž dveří je možná pouze v terénu nebo na uzavřené dráze.

  SsangYong Torres EVX: druhý elektromobil do party

Raptoru výkon chybět nebude

O pohon se bude starat vidlicový šestiválec EcoBoost o objemu 3 litrů. V současné době je nejvýkonnějším motorem Bronca 2,7litrový šestiválec V6 s dvojitým turbodmychadlem o výkonu 330 koní. Výkon Bronco Raptor se dostane lehce nad hranici 400 koní. ALE. Bude však muset konkurovat novému Jeepu Wrangler Rubicon 392 s osmiválcem o výkonu 470 koní. Tedy souboj dvou extrémních offroadů bude velmi zajímavé pozorovat. Pro nás bohužel jen z povzdálí.

Pro nás jen na fotkách, nebo?

Dorazí letos v létě a připojí se k modelu F-150 Raptor v nové řadě vysoce výkonných terénních vozů Ford. V Evropě si budeme muset vystačit s individuálním dovozem, ale dlouho neváhejte. Doporučujeme sledovat pečlivě oficiální stránky broncostore.cz, jestli se náhodou v nabídce alespoň jeden neobjeví. Už nyní je v Americe velký zájem a tak je otázkou kolik kusů bude uvolněné pro vývoz.

Reklamy