fbpx

Ford GT odkazuje na slavnou minulost

Ford GT po 4 letech na trhu přichází s limitovanou edicí odkazující na závodní úspěchy a společně s edicí zvyšující jedinečnost vozu.

Novinky

Written by:


Ford, nadělil svému americkému supersportovnímu vozu GT, rovnou dvě nové limitované edice. První z nich je inspirována vítězným GT40 MK II. z roku 1966 na závodu Daytona 24 hodin Continental. Druhou novinkou je nový balíček Studio Collection, který nabízí ještě více exkluzivity a vylepšení designu.

Ford GT Heritage Edition

“Pro tuto edici Heritage tým Ford Performance šel hlouběji do závodní historie Ford GT a vytvořil limitovanou edici modelu, který stylisticky ctí 55. výročí vytrvalostního závodu Daytona 24 hodin, který vedl k našim dalším úspěchům v Le Mans,” řekl Mike Severson, programový manažer Ford GT. “Navíc, pro zákazníky, kteří chtějí zdůraznit linie karosérie z uhlíkových vláken a funkční chladicí kanály, které pomáhají dosahovat vítězného výkonu v Le Mans, nabízí kolekce Ford GT Studio další nový způsob, jak si fanoušci GT mohou přizpůsobit své supervozy.”

Představení dvou nových variant Fordu GT vyvrcholil Petersen Car Week 2020, který začal vysílat ve středu na kanálu YouTube v muzeu. Virtuální událost představovala 25 hodin originálního obsahu od výrobců a nadšenců, spolu s automobilovým životním stylem a činnostmi aukčních domů.

Historie edice

Nejnovější edice je poctou vítězi z roku 1966 závodu Daytona 24 Hours Continental, kde Ford dosáhl svého prvního 24hodinového vytrvalostního vítězství, které je zachyceno v 2019 filmu „Le Mans ’66“.

  PŘEDSTAVENÍ: Nová éra a kult jménem Cactus
Ford GT40 a Ford GT Heritage

“Miles a Ruby vedli téměř každé kolo 24hodinového závodu a předstihli konkurenci o 30 mil,” řekl Severson. “Vítězství bylo poprvé, kdy někdo ohrožoval Ferrariho dominanci v závodech sportovních aut a představoval zlom v závodním programu Ford GT.”

Exteriér

Nový 2021 Ford GT Heritage Edition, inspirovaný odvážným bílým, černým a červeným exteriérem závodního automobilu Ford GT40 MK II z roku 1966, je nalakován barvou Frozen White s přední kapotou z uhlíkových vláken, která dodává ostrý kontrast. Asymetrické polepy Race Red na přední straně vozu a na hraně střechy, bočních dveřích řidiče a pod zadním křídlem doplněné o černé nelakované díly z karbonu odkazují na MK II. Na dveřích je též stejné závodní číslo, které hrdě nese vítězný vůz 24h Daytona.

Ford GT Heritage

Obutá jsou 20palcová kovaná hliníková kola ve zlaté Heritage Gold a spolu s červenými brzdovými třmeny Brembo doplňují sportovní vzhled vozu. Klientela bude moct sáhnout po volitelným balíčku Heritage Upgrade Package. Ten nabízí také kola s rozměrem 20 palců ovšem z uhlíkových vláken a s červeně nalakovaným vnitřní částí disků. Brzdové třmeny jsou lakovány černou barvou a nápis Brembo červeně.

Interiér

Uvnitř je interiér zaměřený na řidiče. Alcantarou se zde nešetřilo. V černé barvě ji najdeme na přístrojové desce a věnci volantu, naopak sedačky zdobí červená. Červené jsou také pádla pod volantem, které přidávají kontrast do interiéru. Heritage Upgrade Package má navíc uvnitř číslo 98 umístěné na panelech dveří řidiče a spolujezdce tvoří jemný kontrast a karbonovými vlákny.

  Nové Lamborghini Urus oslavilo českou premiéru

Balíček Ford GT Studio Collection

Ford Performance také nabízí exkluzivní řadu Ford GT Studio Collection. Tento zcela nový grafický balíček s přizpůsobitelnými barvami zvýrazňuje klíčové stylové prvky, včetně funkčních vstupů vzduchových kanálů.

Ford GT

Jeho jedinečný vnější grafický balíček se zrodil z konstrukční spolupráce mezi společností Ford Performance a výrobcem Ford GT, Multimatic. Odráží příspěvek Garen Nicoghosian, vedoucí designu Multimatic, který pracoval na programu Ford GT od svého vzniku.

Balíček Studio Collection v průběhu modelových let 2021 a 2022 dostane pouze 40 vozů. Možnost se odlišit nabízí grafika polepů zdůrazňující hlavní linie vozu. Sedm standardních barev můžete doplnit o jedinečné barevné kombinace pro ještě větší exkluzivitu.

Americký supersport můžete shlédnout v pohybu na oficiálním videu Ford Performance. Dodávky modelu Ford GT pro modelový rok 2021 začínají hned zkraje roku 2021, přičemž výroba samotného modelu bude ukončena v roce 2022.

Reklamy