fbpx

Genesis míří na závodní tratě! Zatím pouze virtuálně

NovinkyTOP

Written by:


Automobilka Genesis se čím dál razantněji prodírá na vrchol. Dříve Genesis byl spíše jakousi pododnoží korejské značky Hyundai. Nyní se svým portfoliem čítající 6 modelů, z toho jeden elektromobil, se pokusí dobýt Evropu. Zákazníky si může najít také přes virtuální svět.

Automobilka v rámci speciální akce Monterey Car Week představila tři vozy, které se nově objeví v oblíbené počítačové hře Gran Turismo!

Sportovní náčiní na silnici a také na obrazovkách

Mladá luxusní automobilka chce kromě na exkluzivní materiály a pohodlí nalákat také na sportovnější svezení. Sportovní charakter automobilky si chce utvrdit i skrze obrazovky. Automobilka Genesis nedávno představila trojici nových konceptů závodních vozů navržených ve spolupráci s Gran Turismo. V blízké budoucnosti by měly zaujmout místo v sérii závodních her.

Genesis X GR3 a Genesis G70 GR4

Obrázek 1 z 9

Každý ze tří modelů se řadí do stávajících kategorií vozů z Gran Turismo Sport, přičemž vůz Vision Gran Turismo – sám rozdělený do tří samostatných provedení – se řadí vedle závodních vozů Gr.4 a Gr.3. Sourozenecké vozy pod značkou Hyundai již v GT Sport existují. Jestli budou mít hráči možnost vedle sebe modely obou značek či nikoliv, není jasné.

Předzvěst skutečného závodního speciálu?

Prvním z této trojice a zároveň jediným fyzicky přítomným vozem je G70 GR4. Vychází ze sportovního sedanu Genesis G70. Minulý rok prošel důkladným faceliftem v souvislosti se znovuuvedením značky na evropský trh.

  Seat oficiálně potvrdil název nového velkého SUV

V běžné podobě je čtyřdveřový G70 k dispozici s motorem Hyundai Lambda V6, který sdílí s modelem Kia Stinger, o výkonu 365 koní a ve verzích s pohonem zadních i všech čtyř kol. To znamená, že obě verze by se mohly snadno zařadit do třídy Gr.4, přičemž tato třída je otevřená jakémukoli typu pohonu.

Více než jen virtuální závoďák

Nad modelem G70 GR4 se nachází záhadně pojmenovaný model “X GR3”. Ten byl představen pouze v digitální podobě na renderech na trati.

Vpředu se však silně podobá většímu luxusnímu sedanu G80 a Genesis si v USA zaregistroval ochranné známky na vůz s názvem GT80. Podle toho lze odvodit, že podobu nástupce Hyundai Genesis Coupe již známe.

Původní Hyundai Genesis Coupe také používal motor Lambda V6, ale ve verzi 3,8 litru, stejně jako nový model G80. Pohon chystaného modelu není znám. Pokud bude vycházet z běžné G80, je možný i osmiválec 5.0 Tau o výkonu 420 koní. Ve hře si u vozu Gr.3 budete moci užívat dokonce 600 koní!

  Hyundai představil nejmenší přírůstek do rodiny i20 N

Oba vozy mají neobvyklý růžově zlatý a černý lak. Model Gr.3 se navíc odliší nesourodými koly. Na přední nápravě jsou klasická aerodynamická kola ve stylu vozů DTM a vzadu vcalku normální sedmipaprsková kola. Barevně odpovídá Vizuálně se tak vracíme k vozu Hyundai Genesis Coupe Gr.3 v provedení GT Sport, který má přední kola červená a zadní černá.

Speciál pro Gran Turismo

Posledním vozem v rámci speciální akce je vůz Vision Gran Turismo. Odlišností je, že byl prezentován pouze v náhledu jako tři “potenciální” návrhy pro finální produkt.

Genesis VGT, popisovaný jako “elitní závodní vozidlo”, byl představen ve třech podobách: Alpha, Bravo a Charlie. Za povšimnutí stojí názvy prototypů “GR1”, které řadí vůz do herní kategorie Gr.1. Tuto poměrně širokou kategorii závodních vozů obrasuje špičkové závodní vozy. Výčet začíná od vozů Le Mans od 80. let až po nejnovější vozy LMP1-H před přechodem na hypervozy, ale také vysoce výkonný závodní vůz na bázi silničního vozu Bugatti VGT Gr.1.

Není jasné, zda Genesis vybere pouze jeden z těchto modelů, který se stane finálním vozem Vision Gran Turismo, nebo zda se v Gran Turismu někdy objeví všechny tři.

Reklamy