fbpx

Honda Civic jedenácté generace na první fotce!

NovinkyTOP

Written by:


Japonská automobilka dnes vypustila první fotku již produkčního modelu Civic! Jedenáctá generace se poprvé světu představila na podzim v podobě konceptu blízkému produkční verzi.

Honda Civic Prototype 2022

Obrázek 1 z 14

Co očekávat?

Už v listopadu minulého roku jsme vám představili na našem instagramu prototyp Honda Civic. Tam ostatně najdete další fotografie oranžového sedanu.

Nová Honda Civic je více konzervativním vozem. Ostře řezané linky propůjčily aktuální 10 generaci. Konkurent Volkswagenu Golf nebo Peugeotu 308 tak naváže na sedmou generaci všedním a pro někoho až nudným designem. Uhlazenější proporce sedanu (hatchback se oficiálně ještě neukázal) podle mě padnou do oka více potenciálním zákazníkům.

Jak koncept naznačil, stále se bude jednat o atraktivní vůz. Agresivně je pojatá přední část vozu s úzkými LED světlomety společně s větší maskou chladiče. Sportovnější dojem utváří také černě lakované doplňky, které však ve vyšších výbavách nahradí chrom. Vzadu zaujmou dvě plnohodnotné koncovky výfuku na každé straně!

Jedna fotka a tím to končí?

V tiskové zprávě upozorňující na produkční Civic v karosérii sedan se o modelu mluví jako o technologicky vyspělém sedanu s nejzábavnějším řízením v téměř 50leté historii modelu. Doplňující informace či další fotografie prozatím nejsou k dispozici. Vystačit si tak budeme muset ještě chvíli například pouze s jedinou fotkou interiéru, ze které je zřetelné, že multimediální systém se ocitne vystrčený uprostřed palubní desky. Ovládat ho budeme moct pomocí postranních tlačítek vedle displeje, které mají usnadnit ovládání.

  Podoba sériové Dacia Bigster unikla na svět

Vzhledem k aktuálnímu cílům Hondy mít alespoň částečně elektrifikovaný každý model ve svém portfoliu, lze očekávat nějaký druh elektrifikace také pod kapotou Civicu. Například právě novou generaci crossoveru HR-V, která se představí zanedlouho (22.4. ve 20:00), nepořídíte s jiným pohonem než jako hybrid e:HEV.

Na oblíbený hatchback se nezapomnělo

Jak již bylo dříve oznámeno, zcela nový Civic Hatchback bude představen s několika měsíčním zpožděním oproti tříprostorovém modelu. Na podrobnosti o modelu Civic Hatchback si budeme muset tedy ještě počkat. Alespoň částečnou náplastí jsou uniklé patentové snímky. Mimochodem hatchback se bude ve Spojených státech vyrábět v historii automobilky Honda vůbec poprvé, ve státu Indiana.

PS. Type R se čile testuje a bude k dispozici s manuální převodovkou!

Automobilka si klade za cíl zvýšit schopnost řidiče bezpečnou cestou si užívat vlastnosti vozu. Zda nový Civic úkol splní na výbornou nebo ne, se dozvíme až za volantem novinky. Honda Civic sedan se oficiálně světu ukáže 28. dubna ve 2:00 našeho času během akce Civic Tour pořádané digitální formou.

  PSA představilo trojici bezemisních dodávek

Reklamy