fbpx

Hyundai IONIQ 5 N se ukazuje na prvním videu!

Novinky

Written by:

Není žádným tajemstvím, že se pracuje na modelu Hyundai Ioniq 5 N, ale nyní jsme se dočkali první oficiální upoutávky od jihokorejské automobilky. Ve skutečnosti jsou k dispozici dva teasery, i když oba obecně ukazují totéž.

Osmiminutový krátký spot o nedávných výkonných koncepčních elektromobilech Hyundai RN22e a N Vision 74 ukazuje také produkční elektrické „enko“. Koncepty, které Hyundai nazývá pojízdnými laboratořemi, mají za úkol prozkoumat výkonnostní využití budoucích elektromobilů. RN22e by mohl být chabě maskovanou předzvěstí budoucího modelu Ioniq 6 N, zatímco N Vision 74 je návratem ke konceptu Pony ze 70. let.

Přeskočte na samotný konec videa a uvidíte záblesky maskovaného testovacího vozu Ioniq 5 N. Hyundai pořídil úryvek z tohoto videa na YouTube, aby se o něj podělil v reels na Instagramu.

Pokud jste dobří v pozastavování videí YouTube na přesně určených místech, získáte několik dalších upoutávek. Když se trefíte, zahlédnete kapotu, kola a detailní záběr světlometů, ale není to nic, co bychom už neviděli (lépe) na špionážních fotografiích. Hyundai se nestydí s prototypy Ioniq 5 N jezdit na veřejnosti, zejména na Nürburgringu.

  Nová Alpina B3 si namaže BMW M3 na chleba

TEST: Hyundai IONIQ 5 – Ostře řezaná budoucnost

Technické údaje už nejsou tajemstvím!

Hyundai již potvrdil, že Ioniq 5 N bude mít premiéru v roce 2023. Stalo se tak během oznámení RN22e / N Vision 74. A protože sdílí platformu s modelem Kia EV6 GT měl by disponovat výkonem až 600 koní (447 kW). Avšak z některých nepotvrzených zdrojů zní, že by to mohlo být o něco více. Ioniq 5 N by tak mohl stát ještě nad svým sourozencem s výkonem 576 koní (430 kW). Duální motory budou pohánět všechna čtyři kola a Hyundai údajně poskytne elektrickému crossoveru režim driftování pro jízdu dveřmi napřed. Už právě Kia dokázala, že její nejvýkonnější elektromobil pálí gumy na počkání.

Víme, že debut se chystá na rok 2023, ale kdy přesně, je zatím záhadou. Vzhledem k tomu, že se nyní objevil oficiální teaser, jsme optimističtí a věříme, že se opona zvedne v první polovině roku.

Zdroj: Hyundai N, Motor1

Reklamy