fbpx

Hyundai Ioniq 6 First Edition: více stylu pro zákazníky

Novinky

Written by:

Hyundai Ioniq 6 First Edition dává evropským zákazníkům možnost získat speciální verzi nového elektrického sedanu. V první řadě je černá!

Černá, černá a zase černá

Ioniq 6 First Edition má kromě krytů zrcátek také leskle černé ozdobné prvky na předních, bočních a zadních lištách. Emblémy Hyundai „H“ jsou z černého hliníku. Novinka jezdí na 20palcových kolech s asymetrickým vzorem paprsků a matně černým povrchem. Tato verze elektrického sedanu je k dispozici v barvách exteriéru Biophilic Blue Pearl, Serenity White Pearl, Nocturne Grey Metallic a Gravity Gold Matte.

Interiér dostane také tmavé akcenty. Sedadla obsahují exkluzivní kombinaci kůže a látky Grey Tartan ve středech. Stejný kostkovaný vzor se objevuje i na podlahových rohožích Econyl. Čalounění stropu je černé.

Ioniq 6 First Edition se dodává s pohonem všech kol a větším akumulátorem o kapacitě 77,4 kWh. Pohonná jednotka se dvěma motory dosahuje výkonu 320 koní (239 kilowattů) a 605 newtonmetrů. Tento model s 20palcovými koly má v testu WLTP odhadovaný dojezd 519 kilometrů.

Zákazníci tohoto speciálního modelu získají zdarma roční předplatné paketu Ionity Premium, který nabízí zvýhodněné ceny na příslušných nabíječkách.

  Nový Land Rover Defender 130 se už rýsuje! Co už víme?

Druhým z rodu

Ioniq 6 je teprve druhým modelem z rodu Ioniq, pokud nepočítám vůbec první Ioniq. Nový elektrický sedan s koeficientem odporu vzduchu karosérie 0,21 nabízí nezaměnitelný design. Ten vychází z konceptu Prophecy EV. Téměř 4,855 metru dlouhý vůz lze mít také s digitálními kamerami nahrazující klasická vnější zrcátka. Uvnitř najdete mnoho materiálů vyrobených z recyklovaného odpadu. Individualisty potěší možnost nastavení si jedné z 64 barev ambientního nastavení. Vůz je dostupný pouze s dvěma dvanáctipalcovými obrazovkami spojených do jednoho bloku.

My si ani neškrtneme?

Společnost jich vyrobí pouze 2 500 kusů a jsou k dispozici výhradně v Německu, Velké Británii, Francii, Norsku a Nizozemsku. Objednávky tohoto modelu začínají online 9. listopadu v 10:00 středoevropského času. Vypadá to, že pokud máte zálusk na stylovou novinku, kterou jen tak někdo mít nebude, budete muset zajet k našim sousedům.

Dodávky modelu Ioniq 6 First Edition proběhnou mezi březnem a dubnem 2023. Ve Velké Británii začínají ceny na 54 995 librách.

Reklamy