fbpx

Hyundai představil nejmenší přírůstek do rodiny i20 N

Hyundai nelení. Po modernizaci Kony a uvedení zbrusu nové generace SUV Tucson ukazuje po dlouhém čekání sportovní derivát malého hatchbacku i20.

Novinky

Written by:


Narozdíl od modernizovaného crossoveru Kona, kde se sportovněji laděná verze N line objevila společně se základním modelem. Na ostrou variantu i20 N si musíme ještě počkat. Hyundai i20 měl být společně představen s faceliftem většího modelu i30 na zrušeném ženevském autosalonu. Co tedy máme před sebou za novinku? Prozatimní vrhol modelu v podobě verze N line.

“Se zcela novou řadou i20 N Line poprvé přinášíme na i20 naši stylovou a sportovní výbavu. S tímto novým modelem zajišťujeme, abychom mohli uspokojit potřeby ještě širší zákaznické základny tím, že nabízíme exkluzivní styly výkonu inspirované naší značkou N, abychom zdůraznili kořeny motoristického sportu naší značky.” Představil nový model značky Andreas-Christoph Hofmann více President Marketing and Product ve společnosti Hyundai Motor Europe

Design

Exteriér zcela nové řady i20 N Line vychází z designové identity Hyundai „Sensuous Sportiness“. Přední nárazník zdůrazněný šedou linií znaků se neliší natolik od obyčejné i20. Když jsem si krátce porovnal oba nárazníky na fotce jedinou zřejmou odlišností je černá lišta spojující oba kryty mlhovek. V detailech se odlišuje také velká maska. Ta nyní má černou kaskádovou mřížkou s plaketkou N Line. Vzor mřížky má připomínat šachovnicový prapor.

  Nové SUV Hyundai Santa Fe odhaleno
Hyundai i20 Nline

Rozšířené prahy nebo nový zadní nárazník má nejen naoko působit sportovním zjevem, ale zlepšuje také aerodynamiku celého vozu. Velmi mě zaujala mlhovka ve tvaru trojúhelníku a dvojitá chromovaná koncovka výfuku zdůrazňují dynamický vzhled. Hlavně tedy zezadu novinku okamžitě od obyčejného modelu odlišíte. Sportovní vzhled podtrhují 17palcová kola z lehké slitiny s dvoubarevným povrchem.

Hyundai i20 Nline

Řada i20 N Line má na výběr ze čtyř barev exteriéru: Phantom Black, Aurora Gray, Polar White a Brass. U barvy Polar White i20 N line si můžete zvolit střechu v odstínu Phantom Black, kterou vidíte na přiložených fotografiích.

V interiéru jsou hlavní novinkou sportovní sedadla značky N s červeným prošíváním nebo také nový volant. Mezi další vylepšení řady N line patří kovové pedály a kožená hlavice řadicí páky N.

Hyundai i20 Nline

Ve výbavě nechybí nejnovější verzi technologie Bluelink společnosti Hyundai, včetně široké škály služeb Connected Car, jako jsou Hyundai Live Services, a dálkových funkcí prostřednictvím aplikace pro smartphony Bluelink. Zcela nová i20 je také vybavena bezpečnostními prvky Hyundai SmartSense.

Motorizace

Zcela nová řada i20 N Line nabízí dva objemy motoru. Kromě standardního 1,2litrového motoru MPI s výkonem 84 koní si zákazníci mohou vybrat menší litrový agregát T-GDI s výkonem 100 k nebo 120 k. Verze 1,0 litru T‑GDI byla vylepšena z hlediska pružnosti, odezvy motoru na sešlápnutí plynového pedálu a zvuku výfukové soustavy pro lepší zážitek z jízdy. Zcela nová řada i20 N line je k dispozici s 48voltovou sítí. Mild hybrid je volitelný u motoru 1,0 T-GDi s výkonem 100 k a standardem je u silnější 120 koňové verze. Důvod proč sáhnout po elektrizované variantě je také inteligentní manuální převodovka (IMT).

  Hyundai představuje model Nexo - vodíkový vůz nové generace
Hyundai i20 N line

Novinka bude v celé Evropě k dispozici od jara 2021.

Prohlédněte si i20 N line ze všech stran v přiloženém videu.

Reklamy