fbpx

Kouřit u benzínky se nemá! Dopadnout to může takto

Pro řidičeTOP

Written by:


Upozorňuje na to spoustu cedulí v okolí benzínové pumpy snad všude po světě. Neukáznění řidiči však k tomuto zákazu přistupují lhostejně. Kouřit cigaretu málem přišlo draho ruského řidiče.

V zemi, kde je možné vše

Příklad z Ruska je ukázkový, jak se to přesně dělat nemá! Kamerové záznamy z Čeljabinsku zachytily řidiče Renaultu Logan druhé generace. Po jinde dost možná nevinném zapálení si cigarety se muž zapálil. Při tankování svého vozu se majitel rozhodl, že si zapálí, a ignoroval tak to, co mu ve škole říkal učitel chemie.

Štěstí v neštěstí

Incident se odehrál 23. července v západní části středního Ruska a není třeba dodávat, že mohl skončit mnohem hůř. Publikovaný záznam začíná tankování vozidla. Majitel nerespektoval známý zákaz a chtěl kouřit. Odřený Logan okamžitě vzplál po kontaktu benzínu s ještě dohořivajícím kouskem cigarety.

Benzínová nádrž naštěstí neexplodovala a muž se dokázal dostat dovnitř auta a převézt ho na bezpečnější místo. Že průběh požárů nebyl kupodivu tak rizikový dokazuje samotný řidič. Z bezpečnostní kamery lze vidět, jak se vrací na místo, aby uhasil požár pomocí hasicího přístroje čerpací stanice.

  Čerpací stanice již přecházejí na nové evropské značení paliv. Vyznáte se v něm?

Podle místních médií utrpěl řidič zranění nohou a v současné době je v nemocnici, ale po transplantaci kůže bude v pořádku.

Pohonné hmoty opět klesají k hranici 40 korun za litr! Ušetřit pomůže chytrá aplikace Pumpdroid.

Video je malou připomínkou toho, proč je vždy špatný nápad zapálit si cigaretu na čerpací stanici, a i když tento muž svůj ohnivý příběh přežil, výsledek mohl být přímo tragický. Nejen pro něj, ale také pro zaměstnance čerpací stanice a ostatní řidiče, kteří v tu chvíli tankovali.

Přesně z tohoto důvodu jsou prakticky na všech čerpacích stanicích po celém světě umístěny značky “zákaz kouření” – aby se předešlo podobnému bezohlednému chování. Natankování benzinového nebo naftového vozu trvá tři až čtyři minuty, takže další cigareta jistě počká, dokud kuřák nedojede do bezpečnější zóny, kde nehrozí nebezpečí požáru.

Reklamy