fbpx

Lancia Delta Futurista: poslední z dvaceti

Zajímavosti

Written by:

Italové uměli a očividně umí stavět určitý druh vozidel. Ryzích sportovních vozidel. Když společnost Automobili Amos odhalila svůj projekt renovace a úpravy vozu Lancia Delta s názvem Futurista, fanoušci rallye a Lancií pravděpodobně zajásali nad znovuzrozením legendární značky. Nyní ukázala poslední vyrobený kus.

Po čtyřech letech byl odhalen poslední z 20 vozů Lancia Delta Futurista, který přichází s neméně ikonickou livrejí: Martini Racing. Renovovaná Delta Integrale z roku 1989 obléká bílou karoserii s výraznými červenými a modrými pruhy a na zadním spoileru má nápis „Martini Legacy“.

Nová Lancia Aurelia: restart italské automobilky

Stejně jako všechny ostatní modely Delta Futurista jsou nárazník, kapota a celá maska vyrobeny z uhlíkových vláken, aby se udržela nízká hmotnost. Ze stejného lehkého materiálu je vyroben také kufr, zadní spoiler a nárazník, stejně jako kryt motoru. Změnou prošla samotná karosérie, která přišla o druhý pár dveří. Díky těmto úsporným opatřením váží vůz pouze 1250 kg. Výkon činí 330 koní (243 kilowattů) a je posílán na všechna čtyři kola stejně jako u původního modelu.

  Číslo 5 žije! Renault 5 Turbo půjde opět koupit!

Uvnitř je Delta Futurista vybavena červenými sedadly z Alcantary a i další části interiéru jsou vyrobeny z Alcantary. Dále jsou zde hliníkové pedály a na zakázku vyrobené výplně dveří.

Lancia Delta Futurista #20

Obrázek 1 z 20

Bude tu ještě více horko!

Vydání posledního modelu Lancia Delta Futurista nyní otevírá automobilce Automobili Amos cestu k dalšímu projektu s názvem Lancia Delta Safarista. Inspiraci našel v modelu Delta, který v roce 1988 vyhrál Rally Safari. Ještě o kus drsnější provedení modelu Futurista, ale od originálu odliší jednodušší dvoubarevný motiv karoserie. Novinka stále vychází z dárcovského vozu Lancia Delta HF Integrale 16 V.

Lancia Delta Safarista

Novou přestavbu Safarista vyčlenil pro pouze 10 exemplářů! Už dříve výrobce uveřejnil cenu. Ta je ohromujících 570 000 eur, tedy nějakých 14 milionů korun! Delta Futurista byl přitom za „lidových“ 8,5 milionu

Reklamy