fbpx

Land Rover Defender 75th Limited Edition: dárek k výročí

Novinky

Written by:


Existuje jen málo dlouho vyráběných ikonických vozů a Defender mezi ně rozhodně patří. Land Rover představil model Series I na autosalonu v Amsterdamu v roce 1948. Příští rok tomu tedy bude 75 let. U příležitosti nadcházejícího významného milníku uvádí britská značka Defender 75th Limited Edition dostupnou ve dvou karosářských variantách.

Klasická zeleň

Výroční edice je dostupná v zelené barvě Grasmere Green. Vidět jsme ji mohli hned několikrát na britském offroadu. Vedle tmavě zelené právě světle zelená Grasmere byla k dostání u Defenderu v roce 1948. Údajně tehdy zbyla britskému letectvu. Touto barvou se loučil roku 2016 původní Defender v edici Heritage.

Stejný odstín Grasmere Green budou 20″ litá kola, uvnitř kabiny na palubní desce a dveřní výplni. Mezi další odlišnosti patří znáčky “75 Years” upozorňující na edici. Jeden z nich najdeme na zadních dveřích pod klikou. Interiér zdobí sedadla potažena materiálem, který LR označuje jako Resist Ebony. Na středovou konzoli byl použit materiál Robustec, o němž se tvrdí, že je to nejodolnější látka, která je pro tento vůz k dispozici.

  Mercedes-Maybach slaví 100 let! Připravil si speciální edici

Defender 75th Limited Edition vychází z bohatě vybaveného stupně výbavy HSE. V překladu to znamená maticové LED světlomety, 360stupňová kamera, head-up displej, bezdrátová nabíječka chytrých telefonů, třízónová klimatizace, sedadla s pamětí a 11,4palcový infotainment Pivi Pro. Standardně se dodává se skládací látkovou střechou, ale na přání lze přepnout na posuvnou panoramatickou střechu. Součástí nabídky je podle očekávání také konfigurovatelný systém Terrain Response.

Land Rover Defender přežije snad i apokalypsu. Tento kousek z Konga stále jezdí, přestože je v zuboženém stavu to dokazuje

Land Rover bude prodávat limitovanou sérii Defenderu s další výbavou včetně elektricky výsuvného tažného zařízení a celoročních pneumatik. Žádné změny se neodehrály pod kapotou. Robustní SUV zachovává zážehový motor P400 a vznětový mild-hybridní motor D300, k nimž se přidává plug-in hybridní pohonná jednotka P400e.

Ceny už jsou venku

Výroční edice Defender 75th Limited Edition v případě třídveřového Defender 90 začíná na 2 868 980 korunách s motorem D300, přičemž za plug-in hybrid P400e si připlatíte něco málo přes 57 tisíc korun. Delší Defender 110 stojí s dieselem 2 952 049 Kč a 3 063 373 Kč s hybridem do zásuvky.

  Land Rover Discovery přijde v nové verzi

Současně s uvedením speciální edice na trh Land Rover představuje kolekci Lifestyle, která přenáší Grasmere Green na dětské odstrkovadlo nebo samolepky. Zatím není známo, kolik kusů bude vyrobeno, ale LR již přijímá objednávky od prvních zájemců, kteří touží usednout za volant výročního modelu.

Reklamy