fbpx

Lego spouští výrobu modelu Land Rover Defender 90

Kdo si hraje, nezlobí. Samotná značka LEGO vznikla spojením dvou dánských slov „leg godt“, tedy „dobře hrát“. Zmenšený ikonický off-road zabaví nejen ty nejmenší. Věrná kopie má kompletní expediční vybavení a motor!

TOPZajímavosti

Written by:

Nejnovější detailně propracovaná stavebnice od společnosti Lego představuje klasický Land Rover Defender 90. Nejedná se o současnou generaci ikonického terénního vozu, ale o verzi dostupnou v letech 1983 až 2016. K dispozici je navíc spousta doplňků, kterými si můžete stavbu přizpůsobit.

Docela si máknete

Co je hranaté, není až tak složité na stavbu, si řeknete. Omyl! Bez nainstalovaného příslušenství měří model Defender 90 na délku 32 centimetrů, 16 centimetrů na šířku a 16 centimetrů na výšku. Tato velikost umožnila se více zaměřit na detaily modelu.

Model Defender se skládá z 2 336 dílků a nabízí dvě možnosti sestavení. Člověk si může sestavit standardní, silniční SUV s šalvějově zelenou karoserií a bílou střechou. Případně je tu možnost naložit na karoserii díly, jako je střešní nosič, šnorchl sání, upravený přední nárazník s funkčním navijákem, skalní lišty, box na nářadí, zvedák, hasicí přístroj a vyprošťovací desky. Součástí sady jsou dva motory a tři kapoty. S veškerou touto výbavou si můžete sestavit úhledné dioráma simulující tvrdý off-road.

Velikostí vzniká prostor pro zástavbu funkčního odpružení. Je umožněn také přístup do interiéru skrz dveře a motor najdete pod kapotou. Funguje také řízení!

  6 ikonických aut, o která jsme přišli v roce 2019

Land Rover Defender 90 od Lego Technic

Obrázek 1 z 17

Na stránkách obchodu lego.com se píše, že nová stavebnice Defender 90 se začne prodávat 1. dubna v prodejnách Lego. Model se prodává za 239,99 euro.

Model s outdoorovou výzvou

Premiéra zmenšeného Defenderu 90 se odehrála venku! Jako senzaci k vydání tohoto modelu odvezla společnost jasně žlutý Defender na odlehlé místo na Skotské vysočině a proměnila ho v malý obchod Lego. Značka vyzvala horolezkyni Raha Moharraka a skotského dobrodruha Alda Kanea, aby se tam dostali. Na video zachycující tuto odyseu se můžete podívat níže.

Malé ohlédnutí

Pro milovníky dokončovacích prací s Lego Land Rover uvedla hračkářská společnost v roce 2019 na trh stavebnici Technic nového modelu Defender 2020. Měřila nějakých 40,6 cm na délku, 17,8 cm na šířku a 20,3 cm na výšku. Stavebnice se skládala z více než 2 500 dílků. Obsahovala čtyřstupňovou sekvenční převodovku, pohon všech kol, funkční odpružení, funkční naviják a sklopná zadní sedadla. Tento model se však již nevyrábí.

Zdroj: Lego

Reklamy