fbpx

Lunaz elektrifikuje Range Rover Convertible a LWB

Novinky

Written by:

S přibývajícím věkem se stále obtížněji udržují automobily v provozu schopném stavu nehledě na značku. Náklady na údržbu mají tendenci s přibývajícími roky narůstat. Jedním z řešení, jak zajistit budoucnost vozidla, je vyjmutí stávajícího pohonu a namísto něho instalovat čistě elektrický pohon. Britská společnost Lunaz se specializuje na přestavby vozů se spalovacím motorem na elektromobily a představila své nejnovější produkty založené na Range Roveru první generace: kapotovaný Country a Town s dlouhým rozvorem.

Do terénu s nebem nad hlavou

Kabriolet má podobu vozu z filmu Octopussy z roku 1983 a třináctém snímku ze série o agentovi 007, Jamesi Bondovi.

Společnost Lunaz po převzetí originálu, vůz kompletně odstrojí a vyztuží ocelí. Dostane také vylepšené šestipístkové přední a čtyřpístkové zadní brzdy s rekuperační funkcí pro delší dojezd.

Mezi další vylepšení patří zásadní úprava zavěšení nahrazením původních pouzder a závěsů nastavitelným zavěšením typu coilover, které těží z dlouhého zdvihu. Range Rover kabriolet s pohonem všech kol lakovaný v modré barvě Maya Blue nabídne výkon přibližně 360 koní a točivý moment 612 newtonmetrů.

  VIDEO: Jak se ničí hypersport za 2 miliony dolarů

Lunaz instaluje podlahu z ořechového dřeva Mocca namísto druhé řady sedadel. Sedadla jsou dána kolmo ke směru jízdy po obou stranách. Novinka tak může převážet až 8 osob! „Pouhé“ nanášení odolného saténového laku proti povětrnostním vlivům na dřevo vezme více než 1 000 hodin. Otevřené SUV dostanete s chladicím boxem a USB nabíjením zabudovaným do zakázkové středové konzoly.

Když chcete zachovat více

Co se týče modelu Town, model LWB dostane stejnou dávku péče a elektrický pohon spolu s šestipalcovým infotainmentem s Apple CarPlay a vylepšeným audiosystémem s 1300wattovým zesilovačem. Majitel firmy si přeje, aby byly určité druhy dřeva použity i uvnitř. Zde najdeme středovou konzoli vybavenou vyhřívanými a chlazenými držáky nápojů, bezdrátovou nabíjecí podložkou a chladničkou na vodu. Zajímavostí je také navíječ hodinek pro čtyři hodinky.

Range Rover Sport: Šílenější výzvu nevymyslíte!

Range Rover LWB by Lunaz

Obrázek 1 z 8

Posádku hodlá rozmazlovat elektricky ovládanými masážními sedadly s vyhříváním a chlazení. Lunaz uvádí, že dokončení stavby obvykle trvá přibližně 30 000 hodin, ale dokončení projektu Town zabere více než 50 000 hodin v kolektivu. Jen pro představu jedna Škoda Octavia z roku 2016 se vyrobila za 17 hodin, a to se skládala se průměrně z 30 000 jednotlivých dílů!

  Fiat rozšiřuje svou nabídku o levné SUV-kupé!

Ceny začínají na 245 000 librách (asi 6 830 845 Kč podle současného kurzu). Ve srovnání s Porsche 911 GT3 RS si připlatíte ještě nějakých 400 tisíc korun! První zájemci se dočkají až v druhém čtvrtletí roku 2023.

Reklamy