fbpx

Manhart TR 900 je ještě dravější Porsche 911 GT2 RS

Novinky

Written by:

Společnost Manhart představuje svůj zatím nejnovější produkt, model TR 900. Německý tuner vychází z aktuální generace Porsche 911 GT2 RS. Modernizace se dotkla nejen pohonné jednotky, ale i zbytku karoserie.

Za sedadly Manhart využívá přeprogramování řídicí jednotky od společnosti Mapswitch spolu s novou sadou větších turbodmychadel TTH 1000, sadou mezichladiče Manhart od společnosti CSF včetně většího ventilátoru chladiče umístěného vpředu, hliníkovým sběrným potrubím Manhart IPD a sběrnými trubkami Manhart Sport od společnosti Kline Innovation s 200článkovými katalyzátory HJS.

Výsledné naladění dosahuje maximálního výkonu 945 koní (695 kilowattů) a točivého momentu 1050 newtonmetrů. Pro zvládnutí tohoto obrovského výkonu Manhart také vylepšil sedmistupňovou převodovku PDK. Jen pro představu, sériová GT2 RS má výkon „jen“ 691 koní (515 kW) a točivý moment 750 Nm.

Manhart také vylepšil podvozek Porsche 911 GT2 RS. Standardní karbon-keramický brzdový systém a hořčíkové ráfky Y-spoke s centrálním zamykáním v bílé zlaté metalíze ovšem zůstaly zachovány. Úpravy těchto oblastí jsou k dispozici na vyžádání.

  Seat Ibiza a Arona se začínají odhalovat!

Porsche 911 GT3 R: ještě lepší soutěžní speciál

Kromě výkonu Manhart vylepšil také karoserii panely z uhlíkových vláken se značkou DB Carbon. Tyto upravené lehké díly zahrnují přední spoiler s bočními nástavci, rámečky pro přívody vzduchu vpředu, boční prahy a difuzor včetně bočních nástavců.

Další „aftermarketové“ úpravy karoserie zahrnují ozdobné pruhy a nápisy, s omotávkou v tmavě zelené barvě Midnight Dark Green a zlatým motivem, který ladí s ráfky. Individualizace interiéru sahá pouze k zakázkovým podlahovým koberečkům. Co byste ale chtěli na interiéru 911 také vylepšovat, že?

Manhart TR 900

Obrázek 1 z 8

Skladovka nebo vlastní projekt?

Vzhledem k množství vylepšení, které pochází od německé firmy, není Manhart TR 900 levný. V současné době je na jejích webových stránkách nabízen za 550 000 eur, tedy asi 13,3 milionů Kč. Jeden exemplář je již připraven ke koupi. Manhart ale model TR 900 nenabízí v sérii one off a pokud máte 911 GT2 RS, kterému byste chtěli dopřát stejnou úpravu, neváhejte Manhart kontaktovat a získat podrobnosti.

Reklamy