fbpx

Maserati MC20 získává od američanů aerodynamický bodykit

Novinky

Written by:

Nový supersport MC20 představuje vrchol nabídky značky Maserati. Od jeho premiéry uběhla už nějaká doba, a proto je nejvyšší čas na nějakou tuningovou úpravu. O slovo se hlásí newyorská designérská firma 7 Design House představuje aerodynamickou sadu ARIA.

O přetvoření MC20 na okruhový speciál, alespoň tedy jeho vizáže, se postaralo designové studio 7 Design House a estonský designér Siim Pärn.

Maserati MC20 ARIA

Obrázek 1 z 27

Designové studio ze svého původního návrhu slevilo. Namísto plánovaného přepracování celé karosérie modelu MC20 se nakonec designéři zaměřili pouze na bodykit. ARIA Aero Kit nahrazuje pouze nelakované díly karoserie MC20. Jestli tedy toužíte po méně extravagantní instalaci aerodynamických prvků, jako tomu je například u Mansory, jste tu na správné adrese!

Co nejblíže závodním vozům

Úpravy zahrnují agresivní a tvarovanou přední část v podobě širokého spoileru, který má zvýšit přítlak při vyšších rychlostech. Na obou koncích předního nárazníku jsou přidány „canardy“. Ty mají za úkol usměrňovat proudění vzduchu do rohů vozu a zajišťují tak jeho stabilitu.

Zadní část vozu byla proměněna především masivním difuzorem, který doplňuje původní linie karoserie. Výrazné zadní křídlo vytváří přítlak pro zvýšení přilnavosti a stability. Součástí sady jsou také rozšířené boční prahy, karbonové kryty zrcátek, střešní lopatka a akcenty na dveřních ploutvích. Každý komponent bude dokončen vysoce kvalitním lesklým výpletem z uhlíkových vláken. V nabídce budou také varianty kol.

„Naší vizí při vývoji aero-kitu ARIA bylo dodat vozu MC20 hrozivý vzhled a zároveň zachovat jeho decentní krásu, kterou má z výroby.“

Jak teplé housky na krámě…

Co se týče ceny nebo dostupnosti, to zatím není jasné, ale jedna věc je naprosto jasná. Vyrobeno bude pouze 25 aerodynamických sad pro MC20. Když k tomu připočtete již takto natěšené fanoušky značky, bude Aria pravděpodobně velmi rychle vyprodaným zbožím. Rezervace byly už u spuštěny na stránkách výrobce.

  Hyundai i30 N Drive-N: Chcete-li ještě o něco víc, pospěště!

MC20 je dobrý základ

Nové MC20 už tak vypadá dobře a tento bodykit mu jistě přidá na agresivitě, která se hodí k jeho dvakrát přeplňovanému 3,0litrovému vidlicovému šestiválci o výkonu 621 koní (463 kW). Točivý moment dosahuje hodnoty 729 Nm. Maserati zvládne akceleraci z nuly na 100 km/h už za 2,9 sekundy a maximální rychlost přesahuje 320 km/h.

Reklamy