fbpx

Maserati opět odhaluje MC20 jako poctu Sterlingu Mossovi

Novinky

Written by:


Maserati už delší dobu pracuje na novém modelu MC20. Italský výrobce celosvětové média pravidelně škádlí zvěřejňováním jeho maskovaných fotografií. Jeho premiéra pravděpodobně proběhne až na podzim 2020.

Automobilka dnes ale oznámila, že věnuje unikátní prototyp MC20 britskému závodníkovi Siru Stirling Mossovi, který zemřel 12. dubna ve věku 90 let.

Prototyp se bude silně inspirovat modelem Maserati Eldorado, který Moss pilotoval během svého debutu v roce 1958 v Monze. Jména Maserati a Moss spojuje bohatá a úspěšná historie. Moss pilotoval mnoho vozů Maserati, jde například o Tipo 60 Birdcage, Tipo 61 nebo 300 S.

maserati mc20

Fotografie MC20, které Maserati zveřejnilo, ukazují supersport Maserati MC20, stále maskovaný speciální fólií. Poskytují však poprvé pohled na zadní část vozu. Camo zakrývá většinu zadních světel, ale vidíme jejich design. Zdá se, že sedí nad některými vývody umístěnými ve spodním zadním nárazníku. Na střeše je zářivě červený trojzubec Maserati a vířící camo obsahuje některé značky Stirling Moss.

maserati mc20

Nejnovější zvěsti naznačují, že Maserati vyvíjí pro MC20 svůj vlastní motor V6. Mohl by disponovat výkonem více než 600 koňských sil (447 kilowattů) a údajně se bude párovat s osmistupňovou automatickou převodovkou s dvojitou spojkou. Další zvěsti naznačují, že Maserati chystá i hybridní model a možná i plně elektrickou verzi. O konvertibilní verzi se také říká, že je ve vývoji.

  Volkswagen e-Golf se stává ekologickým autem roku 2018
Reklamy