fbpx

Mercedes-Benz C-Class All Terrain – když nechcete SUV

NovinkyTOP

Written by:


Mercedes-Benz ve svém portfoliu nabízí hned několik vozů karosérie SUV. O to víc překvapí, že až nyní se představuje menší sourozenec E-Class All Terrain. Bude C-Class All Terrain dokonalý protilék pro lidi, kteří už mají crossoverů plné zuby?

“Gumákama” to nekončí!

Přepracovaná je maska chladiče se svislými lamelami a lištou s malými otvory uprostřed. Spodní část masky má síťované kryty vstupních otvorů. Stejně jako E-Class All-Terrain nabídne jeho menší sourozenec oplastování spodní části karosérie. Masivnější spodní hrana předního nárazníku, zdůrazněné lemy blatníků nebo opravdu nepřehlédnutelný zadní nárazník tvořený defacto pouze z nelakovaného černého plastu může kdejaký moderní crossover závidět!

Třída C All-Terrain má světlou výšku o 40 milimetrů vyšší než standardní kombi. Přední zavěšení má o něco větší čepy řízení. All-Terrain má navíc dva jízdní režimy. První “Offroad” je určen pro zvládání náročného terénu. Druhý, režim “Offroad+” pomocí regulace rychlosti pomůže při zvládání prudkých stoupání.

Pod kapotou verze All-Terrain bude k dostání buď 2,0litrový přeplňovaný zážehový čtyřválec (M254), nebo 2,0litrový čtyřválcový turbodiesel (OM 654 M). Oba motory si pomáhají integrovanou mild-hybridní technologii.

  Opel Manta GSe ElektroMOD oficiálně! Nabídne manuál!

Mercedes-Benz C-Class All-Terrain

Obrázek 1 z 24

Zvenku vesničan, uvnitř elegán

Možná byste ani žádné změny nepoznali. Uvnitř je třída C All-Terrain k dispozici ve třech barevných provedeních: černém, dvoubarevném provedení béžová Macchiato a černá nebo hnědá Sienna a černá. Už ve standartní výbavě najdete displej nahrazující klasickou kapličku přístrojů o velikosti 10,25 palce. V nabídce je i možnost rozšíření na displej o velikosti 12,3 palce. Informační a zábavní systém pro All-Terrain má speciální Offroad mód, který zobrazuje stoupání, klesání a úhel natočení volantu. Dobrodružné povahy (a nejen ty) může potěšit zobrazení zeměpisné souřadnice vozidla a dokonce kompas!


Mercedes nabízí systém Digital Light, který přidává ke každému světlometu tři výkonné LED diody. Když řidič aktivuje některý z režimů jízdy v terénu, aktivují se tyto světlomety, které osvětlují široký úhel před vozidlem a zajišťují maximální viditelnost. Systém funguje pouze do rychlosti 50 km/h.

Opravdu je nutné SUV?

Mercedes-Benz C-Class All-Terrain nabízí skvělou alternativu k dnes tak oblíbeným crossoverům. Kombi nabídne oproti GLC o pár litrů menší, ale stále dostatečně velký objem zavazadelníku 490 litrů, po sklopení zadních sedadel až 1510 litrů. Elektricky otevírané a zavírané zadní dveře jsou součástí standardní výbavy a lze je ovládat klíčkem od zapalování.

  Volkswagen ukazuje, že elektromobly I.D. nebudou jen nudné škatule

Podle dosavadních průzkumů se do terénu vydá jen minimální část crossoverů. Drsnější vzhled a lepší schopnosti překonat lehčí terén nabídne právě C-Class All-Terrain.

Nový C-Class All-Terrain bude mít premiéru na mezinárodním autosalonu v Mnichově v září. V Evropě se model začne prodávat ještě letos. Například Američané mají ale smůlu.

Reklamy