fbpx

Mitsubishi připomíná 40 let v motorsportu sérií videí

Mitsubishi má dlouhou a bohatou závodní tradici, která zahrnuje například vozy Gallant, Lancer, Pajero a Montero. Pod dceřinou společností Ralliart se úspěšně účastnila mistrovství světa v rallye a Rallye Dakar.

HistorieMotorsport

Written by:

Tento týden přidala na svůj kanál na YouTube sérii historických videí z rallye. Pro fanoušky společnosti se třemi diamanty dostaly tedy novoroční dárek.

Videa pokrývají 40 let terénních závodů Mitsubishi a Ralliart. Počínaje původním vozem Colt z roku 1967 se můžete podívat na nejzajímavější momenty z WRC a Rallye Dakar, tedy soutěží, které Mitsubishi několikrát vyhrálo a založilo tak společnost jako sílu, se kterou se musí počítat. Celkem je k dispozici 28 videí o délce přibližně 20 až 30 sekund. Každé video ukazuje sestřih z určitého závodu se zaměřením na jeden vůz nebo tým.

Pokud se chytíte a budete chtít shlédnout celou sérii, vezměte si půlhodinovou pauzu. U fanoušků motorsportu Mitsubishi tato videa mají povzbudit chuť ke spotřebě, tedy nákupu.

Ralliart se po sezóně 2009, kdy se účastnil kampaní pro vozy Lancer a Pajero, odmlčel. Kombinace celosvětové recese a nedostatku finančních prostředků závodní program Mitsubishi uzavřela. Před dvěma lety pak Mitsubishi oznámilo, že svůj závodní program obnovuje a že vrátí jméno Ralliart.

  Maserati MC20 GT2: Návrat do motorsportu ve velkém

Ralliart žije! Jenom my zase ostrouháme…

Loni na podzim se Mitsubishi vrátilo k rallye se svým závodním vozem Triton Ralliart. Upravený pick-up Triton Ralliart se pod vedením opětovného dakarského šampiona Hirošiho Masuoky zúčastnil Asijské cross country rallye 2022, jejíž součástí jsou etapy v Thajsku a Kambodži. Tým Ralliart obsadil celkově první a páté místo a přidal tak další kapitolu do bohaté historie značky Mitsubishi.

Mitsubishi oživilo jméno Ralliart také v USA, kde pro modelový rok 2023 vytvořilo speciální edice modelů Outlander, Outlander PHEV, Eclipse Cross, Outlander Sport a Mirage. Každý vůz je k dispozici s lakem White Diamond, kontrastní černou střechou, speciálními grafickými pakety a dalšími prvky inspirovanými vozy z rallye. Společnost doufá, že speciální edice vozů a oživení jména Ralliart pomohou vyvolat větší zájem o značku na americkém trhu. Domnívám se, že nejen v Americe tato grupa přitáhne dostatek pozornosti!

V roce 2021 prodalo Mitsubishi v USA 102 037 modelů, přičemž Outlander tvořil třetinu těchto prodejů. U nás pak bylo výrazně méně. Pouhých 73 kusů si připsalo Eclipse Cross a 331krát si někdo v Česku objednal malý Space Star, který čeká bohužel konec výroby. Místo něho se objeví znovu v portfoliu značky Colt. Nepůjde ale ani o vlastní model. Podobně jako nové ASX (přeznačkovaný současný Captur) půjde o přeznačkované Clio a pochybuji, že tato dvojice zamíchá kartami na trhu. Najde se nějaké východisko? Dost možná jím brzy bude produkční verze konceptu XFC. Nový Outlander by dost možná také pomohl, ale ten se u nás bohužel neprodává.

  Porsche 911 GT3 R: ještě lepší soutěžní speciál

Reklamy