fbpx

Nejmenší modely Seat Ibiza a Seat Arona oficiálně!

Novinky

Written by:


Španělská automobilka chce držet krok s dobou a právě v tomto duchu se nesla modernizace dvojice nejmenších modelů značky – Seat Ibiza a Seat Arona.

Společné novinky

Motorizace

Základem je tříválcový motor 1,0 TSI s výkonem 95 koní (70 kW) a 175 Nm, který je přenášen na přední nápravu prostřednictvím pětistupňového manuálu. V nabídce nebude chybět ani výkonnější verze s výkonem 110 koní (81 kW) a 200 Nm. Spárovat ji můžete se šestistupňovou manuální nebo dvouspojkovou sedmistupňovou převodovkou DSG.

Řadovým motorem je větší čtyřválcový motor 1,5 TSI s výkonem 150 koní (110 kW) a 250 Nm. Nabídku doplní také ekonomicky a ekologicky vyhlížející motor 1,0 TGI s výkonem 90 koní (66 kW) a 160 Nm. Malé španělské modely na CNG budou standardně spárovány s šestistupňovou manuální převodovkou. To slibuje nízké náklady na kilometr, a to až o 50 procent méně, než u běžného benzínového motoru a o 30 procent méně než u nafty.

Krok vstříc digitální době

Palubní deska by nově měla působit hodnotnějším dojmem díky použití měkčených plastů. Nově navrženým volantem potaženým kůží Nappa se můžete rozmazlovat ve vyšších výbavových liniích FR a Xcellence. Na přání bude k dostání také u výbavy Style. Pro někoho vítané zpestření interiéru je zabudování LED osvětlení do kulatých větracích otvorů na bocích palubní desky. Barevně si lze konfigurovat ohraničení výdechů ventilace nebo lištu táhnoucí se přes celou palubní desku, na níž navazují ve stejné barvě lišty ve dveřích.

  Seat Ateca se po 4 letech dočká modernizace

SEAT Arona a Ibiza dostanou nyní standardně dotykový displej informačního a zábavního systému o úhlopříčce 8,25 palce, za příplatek můžete mít až 9,2palcový displej. Před řidičem objevíme plně digitální 10,25palcový displej. Multimediální systém lze ovládat pomocí hlasu. Nastartovat ho budete moct přes příkaz “Hola, hola.”. Komunikovat bude bezdrátově, jak s Android Auto, tak také s Apple CarPlay.

Nabídku asistenčních systémů rozšířil Travel Assist pro poloautomatické řízení, kombinující funkce adaptivního tempomatu a udržování v jízdních pruzích.

Seat Arona přitvrzuje

Abych hned vysvětlil nadpis, jedná se o novou výbavovou linii Xperience, která nahradí dosavadní Xcellence. Přestože zvenku se odliší robustnějšími nárazníky a mlhovkami, umístěnými podobně, jako má nová Cupra Formentor, mějte na paměti, že se stále jedná o vozidlo s pohonem předních kol bez možnosti AWD. Arona dostala také nový zadní spoiler.

Po modernizaci přibyly také v nabídce barev nové odstíny Sapphire Blue, Camouflage Green a Asphalt Blue. Za příplatek lze odlišit střechu odstíny Candy White, Midnight Black nebo Magnetic Tech. Novinkou jsou nová 17palcová plechová a ještě o palec větší kola z lehké slitiny.

  Seat Ibiza a Arona se začínají odhalovat!

Seat Arona 2021

Obrázek 1 z 18

Seat Ibiza ve víru mládí

Není třeba vypisovat dvakrát tytéž novinky. Nově lze také malý hatchback konfigurovat s novými laky a novými až 18″ disky. Model po modernizaci dostane Full LED přední světlomety, jenž částečně změnily svou grafiku. Znak Seatu má nyní dvoubarevný chromovaný povrch. Na víko zavazadelníku se nově dostal chromovaný nápis modelu v novém fontu, který jsme ostatně mohli vidět na Seatu Leon nebo Seat Ateca.

Pro připomenutí: Ibiza nabízí zavazadelník o základním objemu 355 litrů, po sklopení sedaček až 1165 litrů.

Seat Ibiza 2021

Obrázek 1 z 16

 

Kdy se novinek dočkáme?

Modernizovaný hatchback a crossover se začne vyrábět ve 3. čtvrtletí 2021 ve španělské továrně SEAT v Martorellu.  K zákazníkům by se měly první vozy dostat buď na konci roku, nebo počátkem roku 2022.

Reklamy