fbpx

Neobvyklá krádež Dodge Charger a Challenger v Detroitu

TOPZajímavosti

Written by:


Detroitské automobilky se potýkají s nárůstem krádeží nových vozidel. Drzost pachatelů je až na takové úrovni, že se nezaleknou rovnou hlídaných továren a skladů! Posledním hřebíkem do rakve je nárůst těchto zločinů mladistvých! Detroitská policie 22. srpna řešila pokus o krádež ve skladovacím areálu Stellantisu! Zarážejícím faktem je, že o vozy s motorem Hellcat, měla zájem skupina třech chlapců, z níž nejmladšímu bylo pouhých 11 let.

Podle stanice Fox 2 Detroit se údajná krádež odehrála v závodě Jefferson North Plant, který se nachází jen několik kilometrů severovýchodně od centra Detroitu. Vyrábějí se zde vozy Jeep Grand Cherokee a Dodge Durango, ale ve skladu se nacházejí i další nové vozy pod hlavičkou Stellantisu. Mladiství ve věku 11, 12 a 14 let byli přistiženi při pokusu o krádež modelů Dodge Charger a Challenger Hellcat. Muscle cars o výkonu 700 koní jsou mnohdy řidičským strašákem i pro zkušené řidiče, natož pro ty, kteří sotva vidí přes volant.

Touha o zachování modelů Charger a Challenger vzbudila vlnu informací o zachování V8 v nabídce Dodge. Bohužel falešných…

  Nové Audi Q8 e-tron už všichni dobře známe! Nevěříte?

O denní době, kdy byly děti chyceny, ani o tom, jak daleko byly v procesu, není žádná zmínka. Reportáž stanice Fox 2 zmiňuje nárůst krádeží vozidel v oblasti Detroitu. Místní policie uvádí, že počet krádeží aut se oproti roku 2021 zvýšil o 40 %. Poručík detroitské policie dodal, že se jednalo o nejmladší dítě, které kdy viděl zapojené do krádeže vozidla. Policie pracuje s hypotézou, že dospělí mohou děti navádět instrukcemi ke krádežím aut.

Bohužel nejedná se o první a asi ani o poslední případ

Rozhodně se nejedná o první zprávu o krádežích automobilů ze závodů automobilky. Na konci července bylo několik lidí zatčeno po krádeži nových modelů F-150 Raptor ze skladu Fordu v Dearbornu. V červnu bylo rovnou z továrny Fordu v Dearbornu ukradeno hned 13 vozů Raptor! Minulý rok v prosinci zloději zinscenovali loupež v hollywoodském stylu a ukradli Mustang Shelby GT500 z továrny ve Flat Rocku v Michiganu.

Ani General Motors není vůči krádežím imunní. V květnu bylo z továrny GM v Lansingu, 160 kilometrů západně od Motor City, ukradeno několik vozů Chevrolet Camaro.

  Ferrari SP51: další jednokusovka s nebem nad hlavou

Zdroj Fox 2 Detroit via Autoblog

Reklamy