fbpx

Nová Alpina XB7: odhaluje technické parametry a ceny

Novinky

Written by:


BMW představilo faceliftovaný model X7 v dubnu letošního roku a doslova o několik hodin později představila Alpina svou verzi tohoto velkého SUV. XB7 dostala stejnou rozdělenou tvář světlometů jako dárcovský vůz a nyní výkonný rodinný tahač dostane ještě více výkonu. Z Buchloe přichází nové oznámení a uvnitř je několik bodů, které stojí za řeč.

Především – design přední masky zůstává prakticky beze změny, což znamená, že je zde dvojice dělených světlometů obklopujících masivní mřížky chladiče. Mřížky jsou podsvícené a k dispozici je funkce vodopádu světel, kterou lze aktivovat i během jízdy. Unikátní zástěrky Alpina dodávají SUV velmi agresivní vzhled a vzadu je dvojice přepracovaných výfukových potrubí elegantně integrovaných do nárazníku.

Vrcholem uvnitř kabiny je nejnovější generace informačně-zábavního systému BMW iDrive, který přichází s vylepšenou funkcí hlasového ovládání a vyšší mírou dostupné personalizace. V oddělení bezpečnosti je k dispozici nový systém, který využívá data GPS a údaje o trajektorii zaznamenané z předchozích zásahů do řízení k zaznamenání a uložení až deseti různých parkovacích manévrů.

Alpina XB7

Obrázek 1 z 17

Co jsme se tedy dozvěděli o XB7?

Velký užitkový vůz stojí na standardních 21palcových kolech obutých do pneumatik o rozměru 285/45R21 vpředu i vzadu. Na přání je k dispozici sada 23palcových kol s 20paprskovým designem Alpina Classic s povrchovou úpravou v antracitové barvě. Německá automobilka spolupracovala se společností Pirelli na sadě speciálních výkonných letních pneumatik o rozměrech 285/35R23 vpředu a 325/35R23 vzadu. Za koly vpředu se skrývají čtyřpístkové brzdové třmeny Brembo.

  Dacia mění logo: od zítra již se starým neobjednáte

Pod kapotu XB7 dostal nový 4,4litrový osmiválec BMW se dvěma turbodmychadly (S68) s mild-hybridní technologií. Po rozsáhlých úpravách provedených inženýry z Alpiny má nyní tento agregát výkon 630 koní (470 kW). Nejvyšší točivý moment zůstává nezměněn na hodnotě 800 newtonmetrů a je k dispozici již od 1 800 otáček za minutu až do 5 600 otáček za minutu. Výkon se dostává na všechna čtyři kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky s pádly řazení na volantu.

Modernizovaná Alpina B3 si namaže BMW M3 na chleba!

Tato výkonná konfigurace zajišťuje, že velké SUV dokáže zrychlit z klidu na 100 za 4 sekundy, zatímco maximální rychlost činí 290 km/h.

XB7 je vybaven hardwarem, který zajišťuje stabilitu vozu v zatáčkách. Zahrnuje inteligentní systém pohonu všech kol xDrive a elektronicky měnitelný diferenciál s omezenou svorností. Stupeň uzávěrky se plynule upravuje v závislosti na mnoha faktorech, jako je rychlost kol, koeficienty tření a úhel natočení volantu.

Dočkáme se?

Alpina nyní přijímá objednávky na osvěžený model XB7 ve Spojených státech s cenami začínajícími na 145 000 USD. Jelikož máme už v Česku oficiálního importéra, lze očekávat, že novinku si půjde objednat také u nás. V přepočtu by to vycházelo na nějakých 3,6 milionu korun. První dodávky jsou naplánovány na první měsíce příštího roku.

  Mazda CX-5 prošla modernizací pro rok 2022

Reklamy