fbpx

Nová generace Audi S3 oficiálně představena

Nová generace Audi A3 se představila virtuálně v období zrušeného autosalonu v Ženevě. Dnes se představila dravější varianta v obou karosářských provedeních.

Novinky

Written by:


Před 20 lety Audi představilo první model S3. Nyní značka představuje novou generaci obou karosářských verzí – S3 Sportback a S3 Sedan.

Nové modely S3 ukazují svůj dynamický charakter od prvního pohledu. Na přední straně dominuje černě lakovaná maska Singleframe s mřížkou se vzorem kosočtverce a většími otvory v nárazníku pro lepší přívod vzduchu.

Exteriér

Nový S3 Sportback a S3 Sedan lze na přání vybavit maticovými LED světlomety. Jejich digitální denní svícení se skládá z obrazového pole tvořeného 15 LED segmenty. Zadní partie vozu zdůrazňuje velký difuzor a čtyři výfukové koncovky podtrhují sportovní vzhled.

Audi S3

Všechny čtyři brzdové kotouče mají vnitřní chlazení. Brzdové třmeny jsou standardně dodávány v černé barvě. Modely S3 jsou standardně dodávány s 18palcovými koly a volitelně s 19palcovými koly. S3 se přiblížilo vozovce o 15 mm.

Ve srovnání s jejich předchůdci se nové modely S3 rozrostly: jsou delší o 3 (Sportback) a 4 centimetry (Sedan) a oba modely narostly shodně o 3 cm do šířky. Pětidveřový vůz je nyní dlouhý 4,34 metru respektive 4,50 metru sedan. Ostatní rozměry jsou téměř totožné – 1,82 m na šířku, 1,43 m na výšku a rozvor kol činí 2,64 m.

Audi S3 Sportback a Sedan

S3 není žádné ořezávatko

Sedan i hatchback mají pod kapotou motor 2,0 TFSI o výkonu 228 kW a 400 Nm točivého momentu! Přitom S3 Sportback si řekne pouze o 7,4 l/100 km a S3 Sedan dokonce o desetinku litru méně. Oba modely zvládnou akcelerovat z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy a pokud jim to silnice umožní dosáhnou až 250 km/h. Pomocí Audi drive select lze doregulovat zvukový potenciál čtyřválcového turbo motoru.

  Audi v Čechách zahajuje prodej nového modelu RS 4 Avant
Audi S3 Sedan

Sedmistupňová převodovka S tronic, spolu s pohonem všech kol quattro dokáže bezchybně přenést potřebnou sílu na silnici.

Se čtyřbodovou zadní nápravou a progresivním řízením se nabízí standardní odpružení. Audi může také na požádání nainstalovat sportovní odpružení řady S s ovládáním tlumičů. Ventily regulují průtok oleje v tlumičích tak, aby se přizpůsobily stavu vozovky, jízdní situaci a požadavkům řidiče a probíhaly během několika tisícin sekundy.

Sportovní interiér

Sportovní ráz modelu je zřejmý i v interiéru, kde zaujmou hliníkové nebo karbonové doplňky nebo nový, kompaktní volič sedmistupňové převodovky S tronic. Standardně je nabízen 10,25palcový digitální přístrojový štít. Alternativně lze vybrat virtuální kokpit Audi a jeho „plus“ verzi. Ta má 12,3“ a nabízí tři různá grafická zobrazení. Ve tmě si můžete interiér barevně doplnit přes ambientní osvětlení. Sportovní sedadla standardní série, jejichž čalounění je vyrobeno převážně z recyklovaných PET lahví, jsou zvýrazněna stylovým kontrastním prošíváním. Pro HiFi fanoušky se nabízí prémiový zvukový systém Bang & Olufsen.

Uprostřed přístrojové desky je 10,1palcový dotykový displej. Potěší možnost ručního zadávání písmen a poskytovaná akustická zpětná vazba. Infotainment lze ovládat také hlasem. Audi také dodává head-up displej.

Objem zavazadlového prostoru zůstal ve srovnání s novou Audi A3 zachován. S3 Sportback nabízí základních 325 litrů a po sklopení sedadel až 1145 litrů, zatímco sedan má 370 litrů.

Pokročilá konektivita

Koncept MMI nového modelu S3 již má třetí generaci infotainmentu MIB 3, jehož výpočetní výkon je desetkrát vyšší než u předchůdce, plní všechny úkoly související s připojením pomocí rychlosti LTE Advanced a má integrovaný hotspot Wi-Fi. Navigace nabízí předpovědi o vývoji dopravní situace, satelitní snímky s vysokým rozlišením z aplikace Google Earth a informace o dopravním toku. Jednotlivá nastavení, například často vybrané cíle nebo preference klimatizace, lze uložit až do šesti uživatelských profilů.

  Extreme E - nejdrsnější závody elektromobilů se blíží

Online služby Audi connect zahrnují také služby car-to-X, které pomáhají při hledání dostupných parkovacích míst u silnice nebo umožňují řidiči jet plynule po zelené vlně prostřednictvím komunikace se semafory ve městech jako Düsseldorf a Ingolstadt. Propojení mezi novým Audi S3 a chytrým telefonem uživatele je zdarma prostřednictvím aplikace myAudi, stejně jako přes Apple CarPlay, Android Auto. Telefon můžete indukčně dobíjet.

Další funkcí je klíč Audi connect, který opravňuje zákazníka k uzamčení a odemknutí automobilu a nastartování motoru pomocí smartphonu Android.

Jízdní asistenti

Nové modely S3 jsou nabité jízdními asistenty. Audi pre sense front, asistence v zatáčce a varování před vyjetím z jízdního pruhu mají potenciál zabránit nehodám a jsou ve standardu. Volitelně jsou k dispozici další asistenční systémy, jako jsou varování o změně jízdního pruhu a vybočení nebo asistent varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa. Adaptivní tempomat pomáhá s podélným a bočním vedením vozu.

Uvedení na trh a ceny

Předprodeje nových kompaktních modelů S3 začínají v mnoha evropských zemích v srpnu 2020, přičemž první vozidla budou dodána prodejcům od začátku října. V Německu začínají ceny za S3 Sportback na 46 302,53 EUR, zatímco S3 Sedan je uveden na 47 179,83 EUR. Uvedení na trh je doprovázeno limitovanou edicí „Edition one“. Dodává se v barvách Python Yellow (Sportback) nebo Tango Red (Sedan) s černými akcenty a má 19palcová kola a sportovní kožená sedadla Nappa.

Reklamy