fbpx

Nová Honda Integra si už odbyla premiéru. Tu čínskou

Novinky

Written by:


Honda Integra vyvolává spoustu otázek, přičemž jedna z nich je také dostupnost na našem trhu. Její návrat má totiž obstarat výhradně americká pododnož, Acura. Podle prvních oficiálních snímků částí novinky by se mělo jednat o sportovně střižené gran coupé. Z Číny se však před pár dny dostaly do světa snímky vozu, který nese logo japonské automobilky ba dokonce totéž slavné jméno.

Kde je pravda?

Jak jsem již psal v dřívějším článku, znovuzrozená Integra bude muset navázat na bohatou historii, která se začala psát již v březnu roku 1986. Pravě možná proto je v posledních měsících po uveřejnění jejího návratu čím dál skloňovanějším výrazem na automobilových webech. Odhalení Hondy Integra je více než splnění snu mnoha fanoušků, dalším zklamáním. Proč?

Jak dokazuje přímé srovnání obou vozů respektive jejich částí, jediné, co americkou Integru s tou čínskou spojuje, je snad jen použitá technika a jméno Integra. Přímo se však nabízí pouhé přeznačkování vozu jako tomu bylo u nového supersportu NSX. Kde je tedy zakopaný pes?

Odpověď možná již znalejší poznali. V přímém srovnání z profilu s “naším” modelem Civic sedan, se objevuje co čínská Integra “maskuje”.

Čínská Honda Integra se bude vyrábět ve společnosti Guangqi Honda (GAC-Honda) v Kantonu, což je další společný podnik, který má japonská automobilka s GAC Group. Zvláštní je, že Honda Civic Sedan bude k dispozici také v Číně, vyrábět ji bude Dongfeng Honda ve Wuhanu. Nabízet v Číně dvě mírně odlišné verze téhož vozu je překvapivě běžnou strategií světových automobilek vzhledem k jejich spolupráci s různými místními společnostmi. Použití zvučného jména má vcelku jednoduché vysvětlení. Společnost se rozhodla vrátit jméno Integra pro svou verzi modelu Civic Sedan, protože podle svých slov “lépe osloví mladé zákazníky”.

  FORMULE E: Průvodce sezónou 2019/2020
Civic Sedan v novém hávu

Dalo by se tvrdit, že Honda Integra 2022 vypadá z určitých úhlů o něco elegantněji než její sourozenec Honda Civic. Přepracovaná tvář přináší štíhlejší světlomety, konvenčnější, nelakovanou mřížku chladiče a menší nasávací otvory. Stejný přinejmenším velmi podobným prvkem je grafický podpis zadních svítilen denního svícení ve tvaru obráceného písmene “L”.

Díky novým nárazníkům je karoserie o něco delší než u Civicu, Integra měří na délku 4689 mm, na šířku 1802 mm a na výšku 1415 mm.

Z modelu Civic je odvozen také interiér, který je vybaven 10,2palcovým digitálním přístrojovým panelem, 7 nebo 9palcovým dotykovým displejem infotainmentu a charakteristickým horizontálním prvkem včelí plástve po celé šířce palubní desky, který splývá s výdechy klimatizace. Výbava zahrnuje sadu Honda Sensing (ADAS), adaptivní maticové LED světlomety, střešní okno a nová kola z lehké slitiny navržená s průměrem až 18 palců

Honda Integra zatím nemá podrobné specifikace k dispozici. Z označení “240 Turbo” lze předpovědět pod kapotou známý 1,5litrový čtyřválcový motor VTEC Turbo (ve vyšší specifikaci 182 koní, která je pro Civic k dispozici celosvětově), spojený s převodovkou CVT pohánějící přední kola. V nabídce jsou také dvě barvy, včetně modré Emerald a žluté Fiery.

  Volkswagen e-Golf se stává ekologickým autem roku 2018

Americká Integra je stále tajemstvím

Američtí zákazníci jasají, ale ti na starém kontinentu mají smůlu. Jak mnozí předpokládali, Integra by se měla vrátit jako sportovně střižené třídveřové kupé. Oznámení příchodu nové generace bylo na večírku velkolepé. Siluetu odpovídající kupé nastínila desítka sehraných dronů na večerní obloze.

Proti tomu jde nedávno uveřejněný snímek. Ten poodhaluje spíš přímého konkurenta německých gran coupé než výše zmiňované kupé. Kombinace prostornějšího interiéru a elegrantních tvarů nabídne také BMW 4 GC a Audi A5 Sportback. BMW nabízí tentýž model také v čistě elektrické variantě, kterou Acura, alespoň podle dostupných informací, neplánuje.

Jestli vás nový Civic neoslovil, stále máte možnost zakoupit stávající generaci modelového roku 2020 a 2021 s bonusem dokonce až 60000 Kč!

Reklamy