fbpx

Nová Kia Ceed nechce zapadnout v davu

Novinky

Written by:


Facelift přiblížil model Ceed díky více odlišeným výbavovým liniím GT-Line a GT více sportovně zaměřeným zákazníkům. Jak obstojí proti konkurenci v podobě nového Opelu Astra nebo Volkswagenu Golf?

Rodina modelů Ceed čítající celkem 4 karosářské varianty je a aktuálně nejprodávanější řada korejské automobilky. Už třetí generace kompaktního hatchbacku se prodalo více než 200000 kusů.

Výstřední v mezích faceliftu

Vždy se facelift, chceme-li modernizace modelu, týká především modernizace softwaru, doplnění bezpečnostních prvků a decentní změna přední části vozu včetně té zadní. Asi největší změny lze najít na prezentovaném Ceedu GT-Line.

Jestli se vám zadní světla zdají moc výstřední nemusíte se bát, že je dostanete. Design tzv. včelí plástve dostanete ve verzi GT a GT-Line, ve které je modernizovaný hatchback prezentován. Upraven byl také “tygří nos”, poznávací znak všech nových vozů značky Kia. Nově je více zdůrazněn černým orámování. Už od základu full-LED přední světla s dynamickým ukazateli směru mají zcela nový světelný podpis. Sportovnější styl vyznává také přední nárazník. GT-Line a GT dostaly červené prvky v exteriéru, aby ještě více zaujaly sportovnějším pojetím.

  Porsche 718 Cayman GT4 RS - takovou rychlost neznáte!

Individualisty potěší čtveřice nových odstínů: broušená bronzová (Machined Bronze), žlutá Lemon, ocelově šedá Yucca a zelená Experience. Vůbec poprvé se na Ceedu objeví stříbrná 16″ litá kola pro základní verze; leskle černá 17″ litá kola vyhrazená pro GT-Line; a mimořádně dynamická 18″ litá kola s červenými akcenty pro variantu GT.

Kia Ceed 2021

Obrázek 1 z 17

Paleta motorů bude u Ceedu stejná

Paleta nabízených motorizací neprošla vlastně žádnou velkou změnou. Pro někoho může znamenat novinku motor 1.5 T-GDI o výkonu 118 kW, který loňský rok nahradil přeplňovanou čtrnáctistovku. Vítanou novinkou může být možnost volby dvouspojkové převodovky DCT k je mildhybridní verzi tříválce 1.0 T-GDI. Ceed nabízí také ještě turbodiesel 1.6 CRDi a plug-in hybrid o kombinovaném výkonu 104 kW s atmosférickou šestnáctistovkou. Vrcholnému Ceedu GT ani po faceliftu neodepřeli zážehovou 1.6 T-GDI se 150 kW.

S ohledem na bezpečnost

Interiér se na první pohled moc nezměnil, ale při bližším zkoumání přináší pár novinek. Řidič i spolujezdec bude mít k dispozici vyhřívaná a odvětrávaná sedadla. To řidičovo má navíc paměť pro dvě nastavení poloh řidičů. Vaše drahá polovička tak už nebude naštvaná až po vás usedne za volant. Nezapomnělo se ani na cestující na zadních sedadlech, protože ty mají sedadla s výhřevem. Digitální přístrojový štít s úhlopříčkou 12,3″ zůstal jako příplatkový dotykový displej infotainmentu s úhlopříčkou 10,25″ z aktuálního Ceedu, ovšem nově nabídne až čtyři nastavení designu a lepší grafiku.

  Nejmenší model Kia Picanto prošel faceliftem

Ze seznamu bezpečnostních prvků ADAS zmíním například aktivní hlídání mrtvého, které v případě rizika odvrátí střet s jiným vozidlem zásahem do řízení, rozpoznávání únavy řidiče nebo autonomní nouzové brzdění s rozpoznáváním aut, chodců i cyklistů.

Ceníky a vstup na trh

Facelift třech karosářských verzí Ceed, Ceed SW a ProCeed přijde na trh ve 4. čtvrtletí letošního roku. Nepředpokládá se rapidní nárůst cen. Crossover Xceed se v novém kabátu představí s několika týdenním zpožděním. Výroba modernizovaných modelů začne už v srpnu.

Nové logo

Poznávacím znakem je na začátku roku představené nové logo výrobce vyobrazené zevnitř i zvenku, které zdůrazňuje novou strategii značky, více zaměřenou na inovace.

S denním předstihem české zastoupení ukázalo první dodané kusy modelů Rio a Stonic s novým logem. Do konce roku ho dostanou skoro všechny aktuálně nabízené modely značky.

Kia Stonic 2021

Obrázek 1 z 6

Reklamy