fbpx

Nová Kia Sorento se ukáže už brzy. Jak bude vypadat?

Novinky

Written by:


Současná generace modelu Kia Sorento debutovala v roce 2020. Přestože model stále působí jako novinka, chystá se jeho osvěžení. Nová Kia Sorento se ukázala na prvním renderu od společnosti Kolesa představuje, jak by mohla vypadat.

Decentních změn si lze povšimnout na dvou obrázcích níže je tento render vedle modelu Kia Sorento (2020). Největších změn se dočkala horní mřížka chladiče. Více se začlení mezi aktuálně prodávané portfolio korejské značky. Tygří nos by měl být decentnější avšak maska chladiče zůstane téměř bez velikostních změn.

Spodní část masky chladiče je mírně odlišná. Nyní jsou zde vertikální světla denního svícení. Ze spodní části nárazníku zmizí dvojice mlhovek a přesune se do hlavních světlometů.

Z boku lze od modernizovaného Sorenta očekávat pouze jiné designy litých kol. Dle dostupných informací bychom se ani vzadu neměli dočkat nějakého překvapení vzadu. Zadní světla by mohla ve stylu modernizovaného XCeedu pouze pozměnit lehce grafiku. Nárazník by pak mohl dostat mírně upravené tvary.

  Nová Toyota Sienta: hybridní hatchback se sedmi místy!

Nové Volvo XC90 přijde s novou generací o jméno!

Na základě přihlášení ochranné známky hodlá Kia uvést společně s modernizací na trh robustní variantu X-Pro v Americe. Nová Kia Sorento by tak navázala na úpravy této výbavy u nejnovějšího modelu Sportage. U tohoto modelu jsou k dispozici 17palcová matně černá kola s terénními pneumatikami B.F. Goodrich, LED mlhovky a vyhřívání čelního skla a trysek ostřikovačů. Dvoubarevná střecha je součástí volitelné výbavy. V Evropě si budeme muset vystačit hold “jen” s verzí GT-Line.

Modernizace i pod kapotou?

Technické změny doprovázející osvěžení jsou zatím naprostou záhadou. V současné době je u modelu Sorento k dispozici několik pohonných jednotek. Základní motorizací je přirozeně přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,5 litru s výkonem 191 koní (142 kilowattů) a točivým momentem 182 newtonmetrů. Přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,5 litru nabízí výkon 281 koní (210 kW) a točivý moment 422 Nm. Přeplňovaný 1,6litrový motor s hybridní asistencí dosahuje celkového výkonu 227 k (169 kW). Plug-in hybrid s přeplňovaným 1,6litrovým agregátem a baterií o kapacitě 13,8 kilowatthodin poskytuje výkon 261 k (195 kW).

Nová Kia Niro zná české ceny: vstupní brána k ekologii

Změny nastanou brzy

Podrobnosti o modelu Sorento 2023 zatím Kia neoznámila. Zda se nový model představí zkraje příštího roku, není moc pravděpodobné. Podle magazínu Motor1 bychom se snad dočkali uvedení na trh už v druhé polovině roku 2023.

  TEST: Kia Optima Sportwagon Hybrid – korejská limuzína s batohem plným elektřiny

Suma sumárum

Čas letí velmi rychle a neúprosně. Velké SUV zacílí více na zákazníky toužící po kombinaci luxusu se sportovnějším nádechem. Změny ve výsledku ale nebudou tak decentní. Není to ale škoda?

Reklamy