fbpx

Nová Škoda Fabia Rally2 se už pilně testuje!

NovinkyZajímavosti

Written by:

Teprve nedávno usedli první novináři za volant nové generace modelu Fabia a už se objevují informace o jeho závodní verzi! Také je na co navazovat. Vždyť Škoda Fabia EVO Rally2 je nejúspěšnějším vozem v této kategorii WRC. Navíc Škoda Motorsport letos slaví 120. výročí. Na co se můžeme těšit?

Nepodcenit testování!

V dnešních dnech probíhá rozsáhlý testovací program na asfaltových a šotolinových tratích. Na akčních záběrech z dronu můžete vidět celý vůz v kamufláži. Nesmí zklamat! Závodní Fabia získala hned několikrát titul mistrovství světa a tak na jeho úspěch musí nová generace navázat!

„Zcela nový vůz ŠKODA FABIA pro kategorii Rally2 vstoupil do fáze vývoje a testování. Naši technici naštěstí mohou stavět na rozsáhlém know-how a zkušenostech z probíhajícího projektu ŠKODA FABIA Rally2 evo, který je stále velmi úspěšný po celém světě,“

Michal Hrabánek, vedoucí ŠKODA Motorsport

Technika je jasná věc

Nečekejte žádné velkoobjemové motory a jiná vylepšení. Vše se řídí předpisy FIA. Nová generace vozu ŠKODA FABIA ve verzi Rally2 je tedy opět poháněna zážehovým přeplňovaným motorem o objemu 1,6 litru, který je spojen s pětistupňovou sekvenční převodovkou a pohonem všech kol s mechanickými diferenciály. Zajímavou alternativou postavenou už na základech aktuální, dosluhující Fabie EVO Rally2, je elektrický derivát Škoda ER-X1 Kreisel. Zdali renovovaná firma specializující se na přestavby vozů se spalovacím motory na elektromobily ihned přesměruje své síly na vytvoření další elektrické závodní Fábie je zatím neznámou.

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v historii automobilky Škoda Auto?

Fabia to má v genech!

Od dubna 2015 získala ŠKODA FABIA více rallyových trofejí než kterýkoliv jiný vůz této kategorie. Počínaje verzí označovanou R5, která byla později přejmenována na Rally2, nasbíral český rallyový vůz do dnešního dne devět titulů v podpůrných kategoriích FIA Mistrovství světa v rallye, zvítězil v mnoha regionálních a národních mistrovstvích, získal téměř 1400 vítězství v absolutním pořadí i ve své třídě a téměř 3300 umístění na stupních vítězů po celém světě. Rallyová verze vozu ŠKODA FABIA je úspěšná i z obchodního hlediska. ŠKODA Motorsport již prodala více než 400 kusů variant R5, Rally2 a Rally2 evo.