fbpx

Nové Mitsubishi L200 vykresleno dle testovacích prototypů

Novinky

Written by:


Šestá generace populárního pick-upu bude méně spartánská a více se přiblíží se sourozenci Nissan Navara. Nové Mitsubishi L200 se na trh podívá už brzy a díky nákresům grafika si podobu novinky můžeme prohlédnout s předstihem.

Nové Mitsubishi L200, Triton nebo Strada s největší pravděpodobností bude sdílet techniku s Nissanem Navara! Kromě sdílení v rámci skupiny FCA – Fiat Fullback a Ram 1200, by tedy měl být více model zahrnut do aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Maximalizovala by se tedy více efektivita zavedením globální jednotné platformy pro své pracovní koně v tomto segmentu. Vzhledem k náročnému, a hlavně nákladnému přechodu na elektromobily je tento krok logický.

Novinka bude lépe zakrývat společný rodokmen. Pro představu by se tedy mělo jednat o stejný koncept jako u nového pick-upu Volkswagen Amarok a Ford Ranger.

Masivnější, luxusnější, komfortnější

Z hlediska designu neočekáváme žádné velké změny. Aktuální verze se totiž dočkala roku 2018 velké modernizace, díky níž by ji mnozí mohli považovat právě už za novou generaci. Aktualizovaná varianta dala vzniknout konceptu Triton Absolute už před dvěma lety, který naznačoval potenciálního konkurenta Rangeru Raptor. K tomu však nedošlo. Extrémní verze L200 by tedy mohla přijít s novou generací modelu. Šéf designu Mitsubishi Seiji Watanabe slíbil, že nový vůz bude vypadat drsněji.

  Extrémní Nissan Juke-R se vrací na scénu!

Jak to vidí nezávislý grafik

Středně velký vůz nyní ztratil veškerou kamufláž díky spekulativnímu renderu od kolegů z Kolesa.

Nyní je velmi dobře vidět nová tvář, která kombinuje současné designové prvky s velkou, odvážnou mřížkou chladiče. Přední světla jsou rozdělena. Úzká denní světla jsou viditelná těsně nad lištou. Hlavní světlomety jsou pak začleněny do tvaru písmene C a umístěny v horní části. Masivní dálková světla u současného modelu zmizela. Těsně nad nárazníkem vidíme úzké čočky.

Při pohledu z profilu si vůz zachovává známé tvary, přičemž se očekává alespoň mírný nárůst rozměrů. O něco delší rozvor pak potvrdili špionážní fotografové, což poskytne o něco větší kabinu a korbu. Na zádi nevidíme žádné radikální změny. Zadní světla by měla mít nový design.

Elektrický pohon mu nevoní

I přes posun k elektrickému pohonu očekáváme, že příští L200 nabídne řadu benzinových a naftových motorů v závislosti na trhu, na kterém se bude prodávat. Přesto je pravděpodobné, že se v určitém okamžiku objeví i plug-in hybridní modely s omezeným dojezdem pouze na elektřinu.

  TOP 10: Design, který šokoval

Koronavirus se projevil

Nový pick-up L200 byl údajně chystán už pro letošní rok, ale pandemie koronaviru odložila světovou premiéru pick-upu na začátek roku 2023. Ekvivalentní Nissan Navara pravděpodobně nebude se svou novou generací vzdálen premiéře svého sourozence. Zda se na trhy dostanou v témže roce oba vozy, není jasné.

Sdílení se v alianci oproti minulým rokům výrazněji projeví už následující rok. Mitsubishi chystá návrat hned dvou modelů stěžejních, které v sobě původ od Renaultu nezapřou – hatchback Colt a SUV ASX.

Suma sumárum

Stále se nelze ničeho chytit. Zatímco kamuflované L200 brázdí silnice a dokončují vývoj, automobilka neodhaluje ani sebemenší detaily o tom, co můžeme očekávat. L200 a nová generace Navary budou mít pravděpodobně stejnou kostru a budou využívat stejné technologie pro interiér.

Jelikož spolupráce Renault/Mercedes s minulým pick-upem nedopadla zrovna dle očekávání, je otázkou, zda vyrukují oba zmínění výrobci znovu se svými variantami na japonských základech.

Reklamy