fbpx

Nové modely Nissan odkryty v oficiálním videu

Budoucnost značky Nissan je v Evropě nahnutá. Nevyhne se radikálním škrtům v rozpočtu a omezení nabídky, přesto sama láká formou videa na svou budoucnost.

NovinkyZajímavosti

Written by:


Budoucnost automobilky Nissan je nahnutá v rámci velkých škrtů. Radikální úspora se dotkne modelového porfolia, kdy bude zrušeno přes 15 vozů nabízených automobilkou. Přesto však některé skomírající modely dostanou šanci na nový život. Nyní je hlavně řeč o nástupci legendárního malého sporťáku Nissanu 370Z.

Nissan 400Z

Nástupce modelu přichází právě včas. Model 370Z je tu sice s mnohými úpravami modernizován, avšak jeho premiéru jsme měli možnost pozorovat již v roce 2007! Nástupce bude designem odkazovat na své předky v podobě Datsunu 240Z, 260Z a 280Z. Právě příď, jak je poznat z videa se nechala inspirovat nejstarším z jmenovaných modelů 240Z. Oproti stávajícímu modelu 370Z bude štíhlejší. Nová generace dostane krom kulatějších předních světlometů, také podstatně větší masku chladiče. Přibude také linka táhnoucí se přes profil střechy. Prvek, který propojuje všechny modely se „Zetkem“ ve znaku, seseknutého zadního okna směrem vzhůru zůstane. Zadní partie vozu ve mně velmi evokují Jaguar F-Type.

Nissan 400Z

Motorizace

Pokračovatel rodu se znakem Z, který je nově také v retro designu, se bude jmenovat 400Z. Neponese tak název, odkazující ne na objem motoru, ale na výkon rovných 400 koní. Stávající motor 3,7 litru s atmosférickým plněním půjde zaslouženě do důchodu a nahradí ho 3 litrová V6. Ztracený objem motoru dožene rovnou dvěma turbodmychadly. Motor bude s největší pravděpodobností z dílen značky Infiniti.

  Vylepšený Nissan e-NV200 přijíždí s větší baterií a delším dojezdem

Nástup na trh

Jestli však bude nabízen i v Evropě není jisté. Značka již dnes uvažuje nad tím, že na evropském trhu zredukuje nabídku pouze na SUV a crossovery. Zmizet by tak mohl třeba Nissan Micra. Navíc není jisté, jak se nová V6 z připravovaného sporťáku popasuje s emisemi. Nezbývá než počkat.

Další novinky

Zbytek videa, respektive jeho začátek, je věnován všem ostatním modelům značky. Nechybí tak ukázka Nissanu elektrického crossoverů Ariya, Armada, Frontier, Kicks, Navara, Note, Pathfinder, Qashqai, Rogue, Terra, nebo X-Trail. Video s názvem ,,Nissan NEXT: From A to Z” nenechává asi žádného skalního fanouška klidného. Nezbývá nám, než počkat na postupné rozkrývání podob nových modelů.

Samotné video si nyní můžete pustit a nechat se hudbou vnést do blízké budoucnosti Nissanu.

Reklamy