fbpx

Nový Ford Mustang: poslechněte si ho!

Novinky

Written by:


Nejnovější upoutávka na Ford Mustang 2024 nám dává nejlepší představu o zvuku motoru V8 nového pony caru. Na jeho představení nemusíme čekat příliš dlouho, protože k odhalení dojde 14. září.

Soudě podle této upoutávky má nový Mustang pořádný chraplák. Při otáčkách má svalnaté vrčení a když řidič ubere plyn, je slyšet rebelské odfrkávání. Na konci audia se zdá, že pony car předvádí akcelerační jízdu s pískáním pneumatik. Převodovka zní, že je schopna rychle řadit.

Špionážní video z ledna 2022 nám umožnilo slyšet nový Mustang s motorem V8 v reálném světě. I tento prototyp měl působivě agresivní tón výfuku. Až dosud jsme s jistotou nevěděli, že podobně zlý zvuk má i sériová verze.

Osmiválec v nové generaci Mustangu je údajně příbuzný se současnou pohonnou jednotkou 5,0 l. Není jasné, zda se liší výkon, ale zvukové ukázky poukazují na možné ladění výfuku pro dosažení agresivnějšího zvuku. O tom, že se vidlicový osmiválec dostane pod kapotu nové generace Mustangu jsem “věděl” už v lednu letošního roku. Tehdy Ford ukázal siluetu nové generace svého pony car s bodykitem pro závod NASCAR.

  Ford GT odkazuje na slavnou minulost

V novém Mustangu bude i nadále k dispozici 2,3litrový přeplňovaný čtyřválec EcoBoost. Opět nejsou k dispozici žádné podrobnosti o zvýšení výkonu.

Nadále se objevují zvěsti o tom, že Ford nabídne pro novou generaci pony caru hybridní verzi. Podle těchto zpráv by elektromotor roztáčel přední nápravu a spalovací motor by roztáčel zadní kola. Výsledkem by byl první Mustang s pohonem všech kol dostupný z výroby. Neočekáváme, že by tento model byl k dispozici při uvedení vozu na trh.

Pokud jde o design, špionážní snímky nám prozrazují, že si nový Mustang zachová klasický design s dlouhou kapotou a krátkou zadní částí jako minulé generace. Přední část by mohla být zas o něco hranatější. Představu o vzhledu nové generace mají kolegové z Motor1.com jasno. Podle svých špionážních fotografií si vytvořili render nové generace pony car.

Ford Mustang (2023)

Obrázek 1 z 3

render by Motor1.com

S čím můžeme počítat

Ford potvrzuje, že pro Mustang 2024 bude k dispozici šestistupňová manuální převodovka. Jistě bude k dispozici i automatická volba, ale o této převodovce zatím nemáme žádné informace.

Ford plánuje napínat své fanoušky. Nový Mustang až do příchodu vozu. Čeká ho jízda napříč zemí z Tacomy ve státě Washington do Detroitu v Michiganu, přičemž na cestu se vydá několik klasických exemplářů tohoto pony caru. Později se uskuteční kratší cesta, kterou modrý ovál nazývá The Stampede (Razítko), a to 14. září z centrály automobilky v Dearbornu ve státě Michigan na náměstí Hart Plaza v Detroitu.

  Ford Bronco Heritage Edition oslavuje původní offroad

Reklamy