fbpx

Nový Ford Transit Custom jako EV, PHEV a diesel!

Novinky

Written by:


Elektrická užitková dodávka Ford E-Transit Custom je jednou z mnoha novinek této značky vystavených na autosalonu IAA v německém Hannoveru. K dispozici jsou také nové informace o plug-in hybridu a dieselových pohonných jednotkách!

Elektrická verze odkryla karty

E-Transit Custom je k dispozici se dvěma pohonnými jednotkami. Standardní verze má výkon 135 koní (100 kW) a k dispozici je i výkonnější varianta o výkonu 217 koní (160 kW). Obě konfigurace nabízejí výkon 415 Nm. Maximální rychlostí 137 km/h neoslní, ale zrychlení 0-100 km/h za sedm sekund už balíky v nákladovém prostoru umí přeorganizovat.

Baterie dodávky má kapacitu 74 kilowatthodin, což umožňuje ujet na jedno nabití v testu WLTP až 380 km. Balíček podporuje rychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 125 kilowattů. Plné nabití akumulátoru pak zabere za použití třífázové nabíječky o výkonu 11 kW necelých 8 hodin. Systém může také dodávat 2,3 kW elektřiny do nářadí nebo jiných zařízení, která potřebují energii.

Tento Transit Custom vyrobil Ford! SuperVan má výkon až 2000 koní!

E-Transit Custom je k dispozici ve dvou délkách a dvou výškách střechy. Díky tomu je k dispozici nákladový prostor o objemu 5,8 až 9 krychlových metrů. V závislosti na konfiguraci má dodávka nosnost až 1 100 kg a může táhnout až 2 000 kg.

  Ford Bronco Raptor - nejextrémnější z extrémních!

E-Transit Custom dostal lesklou masku chladiče lemovanou zcela přepracovanými LED světlomety. Pravá strana nárazníku skrývá zástrčku pro nabíjení, zatímco na levé straně mřížky je umístěn znak “E”. Nová grafika světlometů se zrcadlí na zadní části, kde jsou odznaky “E Transit” a “Custom” začerněny.

Ford Transit Custom

Obrázek 1 z 13

Nejen elektrický transit se bude moct pochlubit informačním a zábavním systém SYNC 4 s 13palcovou obrazovkou. Jeho volant navíc lze vtipně vykloněním věnce použít pod menším sklonem jako držák na notebook nebo srovnat do roviny, čímž uděláte rovnou plochu třeba na jídlo.

Když chcete Transit Custom do města a dálnice

Nový Transit Custom plug-in hybrid kombinuje 2,5litrový zážehový motor pracující v Atkinsonově cyklu a baterii s využitelnou kapacitou 11,8 kWh. Stejně jako plně elektrický model dokáže systém poskytnout výkon 2,3 kW pro napájení elektrických předmětů. Odhadovaný dojezd systému na čistě elektrický pohon je 57 km. V ideálním případě tedy elektřinu využijete při přesunech v bezemisních zónách velkoměst nebo jako elektrický generátor například pro elektrické ruční zařízení.

Býti rebelem nikdy nebylo chutnější

Jste zarytým odpůrcem elektromobility, ať už z přesvědčení, že elektromotor patří do pračky či nemáte rádi Brusel nebo ekologii? Transit Custom s naftovým motorem vám vyjde vstříc. Ford zákazníkům navíc bude nabízet hned čtyři výkonové verze: 109 k (81 kW), 134 k (100 kW), 148 k (110 kW) a 168 k (125 kW).

  Mini zkracuje čekání na své vozy hrou zdarma

Dieselový motor je k dispozici s poměrně dost konfigurací pohonu. Šestistupňová manuální převodovka má na přání mechanický diferenciál s omezenou svorností. K dispozici je také osmistupňová automatická převodovka. Další možností je pohon všech kol! Dá se tedy očekávat tedy opět příchod outdoorově vyhlížející verze Active a Trail.

Užitkáč bude sjíždět z linky v Turecku

Ačkoli se odhaluje dnes, výroba nového modelu Transit Custom a E-Transit Custom bude zahájena až v roce 2023, první dodávky dorazí na trh až v polovině téhož roku. Montáž bude probíhat v závodě Ford Otosan v tureckém Kocaeli, kde se bude vyrábět také plně elektrický Volkswagen Transporter nové generace. Jedná se teprve o druhý z celkem pěti elektromobilů divize Ford Pro, které se mají v Evropě začít prodávat do roku 2024.

Reklamy