fbpx

Nový Hyundai Kona N jako hudební nástroj?

Zajímavosti

Written by:


Automobil vydává různé zvuky – cvaká, vrže nebo například po poklepání duní. Hyundai využil nový model Kona N k první hudbě složené pouze ze zvuků, které vydává auto. Ač to zní absurdně, výsledek stojí za poslech!

Jestli jste automobiloví nadšenci určitě vám neunikl britský motoristický pořad Top Gear. Trojice moderátorů ve složení James May, Richard Hammond a Jeremy Clarkson v jednom ze speciálních dílů pomocí svých britských vozů British Layland napodobili známou píseň. Posloužily jim pouze zvuky (vrzání, bouchání, cvakání), které auto dělalo. Automobilka Hyundai tento nápad oživila s crossoverem Kona N. Maskot divize N “N man” během jedné minuty vystřídá hned 3 “melodie”. Ostatně poslechněte si finální výsledek. Stojí to za to!

Hyundai Kona N

Ještě krátce o samotném rychlém crossoveru. Podle automobilky se jedná o dokonalý vůz, jenž kombinuje strhující výkon a vlastnosti pro každodenní život. S rozměry 4215 mm na délku (narostla o 10 mm díky spoilerům), rovných 1800 mm do šířky a 1565 mm do výšky se jedná o aktuálně nejmenšího zástupce rodiny N.

  Hyundai Santa Fé dobylo Jižní pól

Podobně jako u Hyundai i30 N nebo menšího i20 N sází i Kona N na designové prvky v červeném odstínu N. Crossover odhodil nelakované lemy podběhů a nárazníky, získal 19″ kola z lehké slitiny. Novinkou je větší maska s novým stylem mřížkování a zadní spoiler.

Pod kapotu se nastěhoval přeplňovaný dvoulitr o výkonu 280 koní a točivým momentem 392 Nm. Převodovku máte na výběr jen jednu a tou je speciálně upravený osmistupňový automat N DCT. Jestliže využijete Launch Control, tak z nuly na sto se dostanete už za 5,5 sekundy. Maximální rychlost je 240 km/h. Díky generátoru zvuku motoru si můžete pustit do kabiny trochu toho krásného chrapláku.

Hyundai Kona N

Obrázek 1 z 10

Cenu Kony N ještě neznáme, ale při pohledu do ceníků ostatních modelů se liší i20 a i20 N o 320 000 korun a větší i30 oproti i30 N dokonce o 360 000 korun. Lze tak očekávat nárůst ceny o podobnou částku, což by znamenalo výslednou cenu okolo 750 000 Kč, tedy za cenu Kona Electric.

Reklamy