fbpx

Nový Land Rover Defender 130 se už rýsuje! Co už víme?

Novinky

Written by:


Land Rover Defender žije tak trochu mimo dnešní svět. V době, kdy výrobci rychle seškrtávají velkoobjemové motory, dostal nedávno V8. A už tak pestrou nabídku zanedlouho rozšíří nejdelší model z nabídky, Defender 130.

Vše už známe?

Nový, delší Defender by neměl být ničím výjimečným. Paleta motorů by měla kopírovat aktuální dostupnou nabídku čítající celkem 7 motorizací. Základ by mohl tedy tvořit vznětový šestiválcový 3,0 l MHEV (200k/147kW). Cestu k potencionáním zákazníkům by si mohly najít zážehový dvoulitrový čtyřválec stejně tak větší třílitrový šestiválec o výkonu rovných 400 koní respektive 300 koní u P300. Novinku by neměl minout ani hybridní zážehový šestiválec o objemu 3,0 litru a výkonem 404 koní. Pokud dostane vrcholné provedení s kompresorem přeplňovaným motorem V8, bude zajímavé sledovat, do jaké země se podívá. Ruku na srdce, s 525 koňovou bestií nepadne o ekologii ani slovo.

Land Rover Defender 130 by měl převézt dokonce až 8 cestujících. V některých verzích by měly být totiž k dispozici 3 místa již v první řadě sedadel. Nová, třetí řada sedadel nabídne zas pouze 2, zato pohodlná sedadla. Přestože rozvor oproti kratší “110” zůstane zachován (3022 mm), karosérie naroste o nepřehlédnutelných 34,2 centimetrů! Výsledkem bude “Defík” s délkou rovných 5100 mm. Do C-sloupku se bude jednat o známý Defender 110. Až za ním najdete prodloužené boční okno a pravděpodobně se prodloužené také ikonické střešní oválné okno “Alpine window”.

  Nová Škoda Fabia vykreslena dle špionážních fotek

Land Rover Defender 130

Obrázek 1 z 12

Velmi povedený render nabídl ruský nezávislý grafik Kolesaru. V galerii najdete také zamaskované prototypy zachycené stránkou WilcoBlok.

Kdy přijde na trh?

Čím dál více houstne intenzita maskovaných testovacích prototypů na silnicích, což napovídá, že premiéra nového modelu bude již za dveřmi! Už základní cena by se mohla celkem jistě přiblížit hranici dvou milionů korun. O dost delší karosérie si zcela určitě vyžádá nová vyztužení a s tím související jiné nastavení podvozku.

Netěšme se ale předčasně. Přestože se tu prohání hrstka prototypů, není to zárukou dodávky tohoto modelu oficiální cestou na náš trh. Zatím zaručený debut si odbude v Severní Americe, Číně a Středním Východu. Přiznejme si, že by do našich končin nová 130 mohla být až příliš velká. A nebo?

Dlouhán nebude jedinou novinkou

Rodina Defender se v příštích letech rozroste pravděpodobně o velmi luxusní provedení a snad také o odvozený pick-up. Začněme popořadě. Nový luxusní Defender Autobiography by měl být po boku Range Roveru tím nejluxusnějším od britské automobilky. Právě tato verze by mohla využít delší karosérie, a tudíž by se příchod největší “stotřicítky” na starý kontinent nemusel jevit jako nesplnitelný sen. S myšlenkou konkurenta na základech aktuálního Defenderu pro americký pick-up Jeep Gladiator si pohrál zručný grafik Kdesignag. Posuďte sami. Nestálo by za hřích jich pár vyrobit?

  Nová Kia Ceed nechce zapadnout v davu
Reklamy